Ze soupeřů Slavie a Plzně jde strach. Jeden suverénně vede ligu, druhý nastřílel sedm gólů

Ze soupeřů Slavie a Plzně jde strach. Jeden suverénně vede ligu, druhý nastřílel sedm gólů

Už tento měsíc čeká pražskou Slavii a Viktorii Plzeň vstup do jarní fáze evropských pohárů. Slavia přivítá na vlastním hřišti belgický Genk, Západočeši změří síly s Dinamem Záhřeb. A budou se před nimi muset mít pořádně na pozoru. Oba dva totiž na začátku roku vykazují velkou formu.

Devět bodů. Tak přesně takový je náskok Genku na prvním místě belgické nejvyšší soutěže po neúplném čtyřiadvacátém kole. Bruggy se v případě vítězství mohou přiblížit na rozdíl bodů sedmi. Soupeř pražské Slavie navíc může těžit z toho, že zatímco "sešívaným" liga teprve začne, belgická soutěž už má odehraná tři kola. 

V tom minulém Genk doma ztroskotal na Mouscronu, mimochodem týmu, který Slavia vyprovodila z 2. kola Poháru UEFA před necelými sedmnácti lety po výsledcích 2:2 a 5:1.  Své zaváhání ale napravil, když dokázal proti Beverenu otočit nepříznivé poločasové skóre. O vyrovnávací branku se postaral Mbwana Samatta, pár minut před koncem pak o třech bodech pro Genk rozhodl Pozuelo. 

Sestava Genku: Vukovič - Maehle, Aidoo, Dewaest, De Norre - Heynen, Pozuelo (89. Ingvartsen), Malinovskyj - Ndongala (58. Paintsil), Samatta, Trossard

Dinamo Záhřeb vyslalo do západočeské metropole ještě důraznější vzkaz. Je sice pravda, že proti němu stál poslední tým tabulky, nicméně sedm gólů je sedm gólů. Přesně tolik totiž do sítě bezbranného Rudeši nasázeli (7:2). 

Soudě dle tohoto utkání, měli by mít v Plzni respekt zejména ze dvou fotbalistů - dvougólového Hojaroviče a především pak Oršiče, který ukázal, že na hattrick mu stačí pouhých devět minut. 

Sestava Dinama Záhřeb: Livakovič - Stojanovič, Dilaver, Perič, Leovac - Hajrovič (70. Marin), Gojak, Ademi (65. Atiemwen), Moro, Orsič - Petkovič (70. Andrič)

Slavia přivítá Genk ve čtvrtek 14. února, odvetu pak sehraje v Belgii o týden později. Plzeň hraje proti Záhřebu ve stejných termínech, jen jiných časech.