Bayern potopil Boltův jamajský kámoš, takhle zajímavé jaro neměla bundesliga už dlouho

Bayern potopil Boltův jamajský kámoš, takhle zajímavé jaro neměla bundesliga už dlouho
BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA

Tak už sedm bodů dělí vedoucí tým bundesligy Dortmund a jeho největšího rivala v boji o titul Bayern Mnichov. Přitom ve víkendovém kole získal bod jen BVB, Bayern prohrál v Leverkusenu, po sedmi vítězných utkáních, a svojí čtvrtou sezónní prohrou dorovnal bilanci celé předchozí sezony. 

Na jaře vyprášili Bavoráci Leverkusen v semifinále poháru 6:2, v sobotu prohráli „polovičním“ skóre 1:3. I to charakterizuje současné rozpoložení mnichovského gigantu, který ztrácí svoji suverenitu.

Přitom Bayern vedl 1:0 a dal druhý gól na 2:0. Jenže nebyl uznán, resp. video jej odvolalo kvůli milimetrovému ofsajdu Lewandowského. V Německu ovšem na pokyn komise rozhodčích ctí zásadu, že akce se má dohrát celá a teprve pak posuzovat na videu. Tak se i stalo, gól polského snajpra nebyl uznán.

Gentlemansky to přiznal i mnichovský boss Karl-Heinz Rummenigge: „Bylo to správně posouzeno, k naší smůle. Já jsem vždy byl zastáncem technologie VAR a tak to i zůstane,“ řekl někdejší skvělý útočník.

Místo vedení 2:0 se tak Bayern dočkal vyrovnání. Od hráče, který byl svého času v zorném úhlu špičkových anglických klubů. Od hráče, jenž kamarádí se sprinterskou ikonou Usainem Boltem a který teď oprašuje svoji pomalu vadnoucí slávu právě v Leverkusenu.

Jmenuje se Leon Bailey, je z Jamajky. Gól dal tuto sobotu a předtím 23 kol nic. Trefil se právě v jarním semifinále DFB poháru. A vždy do sítě Bayernu, kterou v obou případech hájil Sven Ulreich. Na jaře jako stálá náhrada za dlouho absentujícího Neuera, nyní jako krátkodobý záskok.

Jenže tehdy mířil na přední tyč, teď to změnil a vybral si zadní, což věčný náhradník bavorské gólmanské jedničky nečekal. „Měl jsem to chytit,“ kál se Ulreich.

Bayern pak dostal ještě dva góly a jeho ztráta vzrostla v tabulce Bundesligy na sedm bodů. Před něj se ještě vklínil se stejným počtem bodů a lepším skóre druhý Mönchengladbach. Klubovým centrem na Säbener Strasse lehce třese nervozita. Bayern má štěstí, že BVB jen remizoval ve Frankfurtu, když se trefili dva nejlepší střelci soutěže Jovič a Reus a stanovili remízu 1:1.

Sedm bodů není zase tak propastný rozdíl. Navíc Bayern hostí BVB doma, ale až ve 28. kole začátkem dubna. Do té doby se může tento rozdíl mezi giganty klidně radikálně navýšit, či otočit. Takhle zajímavé jaro bundesliga už dlouho neměla.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.