Horké novinky z tábora Dortmundu: O čem se šušká v souvislosti s lídrem Bundesligy?

Horké novinky z tábora Dortmundu: O čem se šušká v souvislosti s lídrem Bundesligy?

Borussia Dortmund i po dvacátém kole vládne německé nejvyšší soutěži, přestože na půdě Frankfurtu pouze remizovala 1:1. Bayern Mnichov nedokázal využít tohoto zaváhání a sám chyboval s Leverkusenem, který jej pokořil 3:1. Lídr Bundesligy si tak udržuje sedmibodový náskok a kolem jeho hvězdiček krouží stále větší počet lačných supů. Čeká v létě vestfálský gigant výprodej nebo ustojí tlak?

Jisté je, že se všechno na přestupovém trhu nebude točit jen kolem odchodů hráčů z Borussie. Stále více zájemců se ale hlásí o osmnáctiletého anglického mladíka Jadona Sancha. Produkt mládežnické akademie Manchesteru City na sebe upoutal pozornost a dokázal se prosadit v základní sestavě německého celku. Jak sám přiznal, mediální humbuk kolem své osoby vnímá, ale podivuje se, kolik zájemců se uchází o jeho schopnosti. Jisté je, že v létě bude lovnou zvěří číslo jedna.

Zajímavé by mohli být ale i tváře, které by měl kouč Favre k dispozici pro další sezónu. Britské listy hovoří o návratu André Schurrleho z hostování. Německé křídlo tráví od létě čas v anglickém Fulhamu a vše se bude odvíjet od toho, jak bude vyhodnocena jeho druhá anabáze na Ostrovech. Dortmund nevyloučil možnost návratu a využití jeho služeb a zkušeností.

Hned celá řada německých celků pak plánuje v létě zacílit na devatenáctiletého kanadského útočníka Jonathana Davida. Talentovaný mladík ve službách belgického Gentu zaznamenal v této sezóně již sedm branek v sedmnácti ligových vystoupeních. Kromě Dortmundu ho monitoruje také Leverkusen, Mönchengladbach,  Freiburg a  Hoffenheim.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.