Tak už i na duši Neapole došlo. Jakou nabídku nemohl Hamšík odmítnout?

K tomuto datu odehrál Marek Hamšík ze Neapol 520 soutěžních zápasů s bilancí 121 branek a v organizaci SSC je držitelem několika rekordních čísel. Další už ovšem v nejbližší době nepřidá...

Tak už i na duši Neapole došlo. Jakou nabídku nemohl Hamšík odmítnout?

Dlouholetý slovenský reprezentant už měl totiž informovat klubové představitele o tom, že má v úmyslu zachytit laso hozené čínským celkem Ta-lien I-fant. Italský list Il Mattino v této souvislosti dokonce citoval údajný záložníkův hovor s prezidentem Aureliem de Larentiisem, který měl znít ve stylu "Takovou nabídku nemůžu odmítnout."

První muž Neapole měl rozhodnutí jednatřicetileté hvězdy akceptovat a kapitánovi za roky stravené pod Vesuvem vřele poděkovat. "Když se bude chtít vrátit, v Neapoli pro něj vždy budeme mít místo," mělo zaznít z úst čelního představitele aktuálně druhého týmu Serie A.

Samotný Hamšík už se prý před posledním kolem italské ligy se Sampdorií Janov loučil se svými spoluhráči, kterým potvrdil, že mizí. "Toto je můj poslední duel po vašem boku. V Itálii ani jinde v Evropě nemůžu nosit dres jiného klubu," uvedl webem sme.sk citovaný kreativní kolega Insigneho, Mertense, Koulibalyho a spol.

Čínské mužstvo, na jehož trenérské lavičce sedí známý německý odbornk Bernd Schuster, by mělo zaplatit za bývalou hvězdičku Slovanu Bratislaa či Brescie 25 milionů eur. A co gáže? Zástupci Ta-lien I-fan Hamšíkovi slíbili tříletý kontrakt, který mu přinese 27 milionů eur.

Soutěžní debut může přijít na startu března venku proti Henan Jianye.