Potočný: Z Hornyáka jde i trochu strach. Pro nás je lepší tvrdá ruka než měkká

Potočný: Z Hornyáka jde i trochu strach. Pro nás je lepší tvrdá ruka než měkká

Bývalý hráč Bohemians 1905, Opavy, Táborska či Teplic Roman Potočný je svérázným typem hráče, který byl však na podzim nejlepším střelcem Slovanu Liberec, jehož barvy obléká od úvodu roku 2017.

"Myslím, že šířím pozitivní náladu. Mám hrozně rád srandu. Bez ní by to nešlo ani ve fotbale. Možná proto trenér říká, že je to se mnou těžké. Ze spousty věcí si dělám legraci," přiznal v interview pro Deník Sport kolega Kozáka, Pázlera, Musy a spol.

Současného stratéga si však nemůže vynachválit. "Mám svou povahu, svoji hlavu. Nevím, jestli to dokážu popsat. Vše se snažím řešit po svém. Někdy za to dostanu vynadáno, jindy dám gól. Nemyslím, že je to se mnou tak složité. S trenérem Hornyákem se vzájemně respektujeme. On je hrozně lidskej. Myslím, že kolikrát něco nemyslí tak, jak to řekne. Je to spíš ve srandě. Rozumíme si. Většina z nás je ráda, že ho tady máme. Chceme hrát fotbal po zemi, nekopeme to někam bezhlavě. Je to podobné jako za pana Trpišovského. Pan Hornyák je hodně emotivní, umí zvýšit hlas. Má respekt, jde z něj i trochu strach. Pro nás je lepší tvrdá ruka než měkká," ozřejmil na stránkách iSport.cz ofenzivní borec, který je známý i díky své tvrdé ráně a většinu ligových branek vstřelil právě zpoza vápna.

Ačkoliv je však v kabině považován za srandistu, co vše zlehčuje, tvrdá práce mu nevadí. "Makám. Dostávám se do nejlepšího věku, cítím se dobře," doplnil ve Sportu podještědský borec, jenž si nemyslí, že by jeho klub na jaře doplatil na prodej špílmachra Petra Ševčíka...

"Musíme ho dobře nahradit. Věřím, že kýžené branky, které nám v některých zápasech chyběly, přinese Libor Kozák. Cítím, že by nám mohl pomoct. Je silný k bráně, vyhrává hlavy. Má i zdravou konkurenci, je tam Honza Pázler, přišel Petar Musa. Určitě je reálné dostat se do šestky a je jedno přes koho," uzavřel ve Sportu Potočný, jehož mužstvo ztrácí na šestý Zlín pět bodů.