Šašinka vylepšil mentalitu a Páník ho chválí: Ve virtuálním žebříčku útočníků poposkočil

Třetí Baník se po návratu z tureckého prostředí už opět připravuje v domácích podmínkách a již v pátek ho čeká v rámci 20. ligového kola střet na dejvické Julisce s tamní Duklou.

Šašinka vylepšil mentalitu a Páník ho chválí: Ve virtuálním žebříčku útočníků poposkočil

Jaká byla příprava podle hlavního trenéra? "Zvládli jsme velké objemy. Máme za sebou hodně tréninků a byly zaměřené tak, jak jsme chtěli. To, že jsme na herním soustředění v Turecku někdy nemohli na travnaté hřiště, protože vody tam bylo opravdu moc, to naše plány nenarušilo. Trenér si v takové situaci musí umět poradit. Pro mě je důležité, že jsme tam odehráli všechny čtyři zápasy. A že jsem tam viděl každého hráče v dostatečné minutáži tak, aby se mi mohl ukázat. I ta náběhová část před Tureckem proběhla v pohodě. V Tipsport lize jsme si vydělali na část příštího zimního soustředění, jehož část můžeme v rámci vyhrané prémie strávit na Maltě," ozřejmil na webu fcb.cz bývalý kormidelník Fastavu Zlín.

Jeho celek v přípravě neokusil hořkost porážky, což kouč nepřeceňuje. Radost mu však udělal nejlepší střelec zimy Jakub Šašinka, který zaznamenal čtyři trefy a mohl by toho odehrát o něco více, než tomu bylo na podzim, který zakončil na 417 minutách. "Jakub je silný v šestnáctce a jestliže hrajeme proti soupeři, proti němuž si dokážeme vytvořit větší územní převahu, tím pádem dostat do šestnáctky větší počet kvalitních míčů, Kuba to dokáže zužitkovat. Navíc si začal i uvědomovat nutnost vložit adekvátní množství energie také do defenzivní činnosti. A musí ještě pracovat na taktické stránce. Rozhodně ale v takovém tom virtuálním žebříčku poposkočil," pokračoval na stránkách fcb.cz na adresu třiadvacetiletého střelce šéf Baroše, Filla, Laštůvky a spol.

A jak se mu zamlouvaly výkon zimní posily z Opavy Nemanji Kuzmanoviče? "Je to typ hráče s vířivým pohybem. Výborně vnímá nutnost a způsob napadání soupeře. Ukázal, že může hrát s kterýmkoliv útočníkem. Rozhodně ukázal své kvality," doplnil Páník, který zastává názor, že by se mohly v příštích měsících pozitivně projevit minimální zásahy do současného kádru.