Zkušený Podrazký má před sebou novou výzvu. Prodlouží si kariéru ve Slavii

Miroslav Podrazký už nebude pokračovat ve Viktorii Žižkov. Ani ve čtyřiatřiceti letech však kariéru nekončí. Zkušený záložník, který má odehráno i několik zápasů za reprezentační jednadvacítku dokonce neopustí Prahu, zakotvil totiž ve Slavii.

Zkušený Podrazký má před sebou novou výzvu. Prodlouží si kariéru ve Slavii

Do týmu si ho vybralo sportovní vedení vršovického týmu, aby pomohl mladým hráčům v juniorce. Už v neděli odehrál celé utkání proti polskému Zaglebie Lubin, v němž slávističtí mladíci vyhráli 2:1.

 „V juniorce jsou mladí kluci a potřebovali jsme někoho, kdo je bude na hřišti vychovávat a o koho se budou moci sportovně opřít. To Miroslav Podrazký splňuje, dlouho hrál druhou ligu, hrál také první ligu. Zároveň je ale bude vychovávat také v kabině. Kluci spolu vyrůstají, jsou stejně staří a neví, co znamená, když tam je někdo starší. To by měl on splňovat. Ideálně bych chtěl ještě jednoho zkušenějšího hráče přivést. Je tam také, protože má dobrý charakter a je to velký profík, takže chceme, aby jim šel příkladem a ukázal jim, jak se o sebe má hráč starat,“ vysvětlil pro slávistický web Jiří Bílek ze sportovního úseku klubu, proč po Podrazkém sáhli.

Příchod fotbalisty, který má odehráno přes padesát prvoligových zápasů, souvisí také s faktem, že po probíhající sezóně juniorská liga skončí a slávistícké béčko bude hrát třetí nejvyšší soutěž. „Tam je ta konfrontace s dospělým fotbalem. On má půl roku na to, aby se s týmem sžil. Bude také důležitý i ve třetí lize. Chtěli jsme do týmu přivést slávistu, který má dobrý charakter a je na tom dobře sportovně. Bohužel jsme zatím nikoho takového nenašli, tak nakonec z toho vypadl Miroslav Podrazký,“ doplnil Bílek.

Z jeho příchodu má radost i trenér Martin Hyský. „Ukázal, proč tu je. Jednak na kluky působí velice pozitivně. Patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Je dobře, že se takový hráč rozhodl sem k nám přijít. Je to velký profík. Kluci ho po výkonech, které viděli v tréninku a dnes na hřišti, budou hodně respektovat. Může nám hodně pomoci. S tím cílem sem také šel, aby kluky trochu srovnal a vyhecoval. Středová řada, hlavně tedy v prvním poločase, fungovala tak, jak měla. Jsem s jeho výkonem spokojen,“ zhodnotil.