Soupisky pro Evropu jsou hotové. Koho nakonec doplnili v Plzni a na Slavii a kdo se nevešel?

Už příští týden vypuknou boje v play off Evropské ligy. Chybět v nich nebudou ani dva čeští zástupci. Slavia přivítá belgický Genk, Viktoria Plzeň bude čelit Dinamu Záhřeb. A na obou adresách už vědí, s jakými soupiskami půjdou do hry.

Soupisky pro Evropu jsou hotové. Koho nakonec doplnili v Plzni a na Slavii a kdo se nevešel?

Kádry obou celků se přes zimu do značné míry proměnily, a tak měli Jindřich Trpišovský i Pavel Vrba plnou hlavu toho, koho nakonec na soupisku pro jarní část evropských pohárů zařadí. A nakonec se ani nedostalo na všechny posily.

Smůlu nakonec má plzeňský Erik Pačinda. Ten „dojel“ na to, že si bude v úvodu jara odpykávat trest za červenou kartu, kterou vyfasoval jako hráč plzeňské juniorky, kde se rozehrával na podzim.

Západočeši tak nakonec na soupisku zařadili Joela Kayambu, Jeana-Davida Beauguela i navrátilce Marka Bakoše.

Slávisté těžili z toho, že v zimě přivedli do klubu z Teplic stopera Alexe Krále, což je odchovanec vršovického celku. Díky tomu nezabírá jedno ze tří míst, která mohly kluby nově doplnit.

Kromě Lukáše Masopusta a Petra Ševčíka se tak na Genk může připravovat i Mick Van Buren, jenž se do slávistického dresu vrací po vleklých zdravotních potížích. Na soupisce naopak fanoušci nenajdou Jakuba Jugase, který doplatil na přetlak ve slávistické defenzívě a má namířeno zpět do Zlína, odkud do Edenu přišel.