Kozák připouští příchod nervozity, ale Slovan chce vést: Věřím, že budu moct na kluky převést zkušenost

Až bude o víkendu nastupovat sedmý tým Fortuna:ligy proti Csaplárově Příbrami, v základu nebude chybět nová ofenzivní akvizice z Livorna Libor Kozák, jehož čeká pár měsíců před třicátými narozeninami premiérové vystoupení v domácí nejvyšší soutěži. Na stránkách fcslovanliberec.cz si lze přečíst pár dojmů bývalého borce Opavy, Lazia, Aston Vill či Bari 1908.

Kozák připouští příchod nervozity, ale Slovan chce vést: Věřím, že budu moct na kluky převést zkušenost

O tom, že ho v sobotu proti Příbrami čeká debut v první české lize...

"Určitě se těším. Návrat si užívám a ještě, když bude v dresu Liberce, je to všechno umocněné. Jsem moc zvědavý na to, jak bude utkání vypadat. Bude to pro mě zase nová zkušenost, českou ligu jsem přece jen nikdy nehrál. Na druhou stranu je fotbal všude stejný."

O tom, že se od něj bude čekat hodně a o případné nervozitě...

"Lhal bych, kdybych řekl, že jsem úplně v pohodě. Očekávání od lidí i od sebe samotného jsou, ale měl jsem je vždy před úplně každým zápasem. Člověk má zodpovědnost, když jde na hřiště. Nicméně po dlouhé době jsem doma a bude to zároveň první zápas za Liberec… Takže nervozita přijde, budu soustředit na to, abych na hřišti odvedl maximum a pomohl týmu k bodům."

O tom, jaké bylo zvykání na nový herní styl a vůbec jiné prostředí...

"Změna to byla, každopádně jsem z toho nebyl nijak v šoku. Způsob hry je jiný, stejně jako všechny věci okolo. Jsem pořád ale Čech, takže místní mentalitu moc dobře znám a nebyl to pro mě takový skok, jako když jsem šel poprvé do zahraničí. Není to něco, na co bych si musel nějak dlouho zvykat. Rozhodně se nebojím toho, že bych se neadaptoval."

O tom, kdo by mohl být největším soupeřem Slovanu v boji o poháry...

"Všichni, proti kterým budeme hrát. Půjde hlavně o nás. Na ostatní nemůžeme koukat, maximálně až dvě, tři kola před koncem. Musíme pro šestku určitě udělat maximum a na závěr se uvidí, jak si budeme stát. Potenciál je obrovský, Slovan má hodně mladých hráčů. I po těch třech zápasech, které jsem odehrál, je vidět velká kvalita. Možná nám v některých utkáních budou chybět potřebné zkušenosti, ale to k mladým týmům patří a budeme se v tom muset co nejvíc zlepšovat. Věřím, že budu moct zkušenost na kluky trochu převést. Kluci jsou každopádně běhaví a mají hlavně obrovskou chuť. Myslím, že to půjde."

O tom, jaké cíle pro jarní část si stanovil...

"Mám docela rád konkrétní cíle a vždy je mám v hlavě, ale nerad se o ně dělím. Můj hlavní cíl, který můžu prezentovat, je co největší pomoc Liberci, což se asi samo o sobě bude brát z hlediska vstřelených gólů. Finální kalkulace však můžou padat až po konci sezony."