PSG čelí další žalobě: Jakou křivdu cítí bývalý hráč a kolik by rád vysoudil?

PSG čelí další žalobě: Jakou křivdu cítí bývalý hráč a kolik by rád vysoudil?

Hrát v nejlepších evropských velkoklubech je výsadou, které se nedostane každému. Podpisem smlouvy stejně nemáte ještě jisté pravidelné herní vytížení. Své o tom ví i jednatřicetiletý francouzský záložník Hartem Ben Arfa, který v barvách pařížského PSG strávil většinu času mimo hrací plochu čekajíc na svou šanci, jež se mu však nedostávalo. Proč ale svého bývalého chlebodárce hodlá žalovat?

Několikanásobný reprezentant Francie s klubovou minulostí v Lyonu, Marseille, Newcastlu nebo Nice se v září upsal na dva roky Rennes, tudíž se aktuálně potkává v kabině s českým brankářem Tomášem Koubkem. Zkušený středopolař přišel do PSG v roce 2016 a poslední zápas v jeho barvách odehrál v dubnu 2017. Od té doby čekal na další šanci, která však již nepřišla.

V mnoha případech byl Ben Arfa pouze na lavičce náhradníků, někdy i odložen na tribuně jako nepotřebný. To se však hráči zdálo nefér vzhledem k jeho smlouvě, kde významnou položkou byly právě výkonnostní bonusy. A tak francouzský záložník cítí křivdu a svého bývalého zaměstnavatele žaluje o 8 milionů eur. Tuto informaci potvrdil hráčův právní zástupce Jean-Jacques Bertrand.

Podle Bertranda vedení klubu vyvinulo maximální úsilí, aby jeho klient neměl zápasové vytížení a následně mu nemusely být bonusy vypláceny. Jak se zdá, nejen kvůli malému hernímu využití, ale i nízkému platu se Ben Arfa rozhodl změnit klubové barvy a přestoupit do Rennes. Pro klub s tak velkým rozpočtem, jakým PSG disponuje, je to směšná suma. Nyní bude záležet, zda dojde k mimosoudní dohodě nebo k soudu.