Hvězdička Borussie: Na tenhle klub chodí 80 tisíc lidí a on vsází na mladíky. Zní to až bláznivě

Ve svých osmnácti letech mu leží fanoušci žlutočerného celku u nohou a získává si respekt celé Evropy. Nikdo nepochybuje o tom, že anglický talent Jadon Sancho bude v nadcházejících letech patřit mezi nejlepší hráče na světě. Dortmund ho získal z Manchesteru City, přestože o něj měl Guardiola zájem. Není také žádným tajemstvím, proč se tak rozhodl.

Hvězdička Borussie: Na tenhle klub chodí 80 tisíc lidí a on vsází na mladíky. Zní to až bláznivě

Osmnáctileté křídlo zažívá snovou sezónu a jeho jméno stoupá k vrcholu. „Mám za sebou nejlepší rok v životě. Kdybyste mi něco podobného řekli před dvanácti měsíci, asi bych vás považoval za blázny. My tu ale nyní děláme rozhovor a já to vidím jako plnění svého snu,“ přiznal Sancho v rozhovoru pro německá média.

Manchester City má velké finanční prostředky a stále více fanoušků po celém světě. Pod vedením Pepa  Guardioly bojuje v každé sezóně o titul v Premier League a rád by uspěl i Lize mistrů. Opouštět takové zázemí chce asi i odvahu, ale Sancho měl jasno, proč chce do Dortmundu.

„Bylo to celkem šílené, kolik klubů o mě usilovalo. I dnes vím o nabídkách, ale jsem tu spokojený. Od počátku jsem cítil, že Dortmund je pro mě správnou volbou. Mladíci zde dostávají příležitost. To co Borussie dělá, je až neslýchané. Na tenhle klub chodí 80 tisíc lidí a on vsází na mladíky. Zní to až bláznivě, ale já mohu jen poděkovat, že vkládá důvěru do mladých hráčů,“ pokračuje hvězdička vestfálského celku.

„Samozřejmě to byl risk, protože jsem neměl garantovaný herní prostor. Musel jsem ukázat, co umím a prosadit se. Někdo mé cestě nevěřil, ale důležité bylo, čemu jsem věřil já. Rád zkouším nové věci a neměl jsem obavy, že bych zde neuspěl. Snažil jsem si nepřipouštět, že by to nevyšlo,“ přiznal nejlepší bundesligový přihrávač této sezóny. Dortmund v něm má uloženou zajímavou investici, neboť jeho tržní hodnota, která měla po příchodu hodnotu 5 milionů eur, je nyní už 70 milionů.