Baník má Baroše, Kuzmanoviče, Šašinku i Diopa, přesto touží po Golgolovi. Spartě ale nechce dát nic...

Všichni sparťané, kterým bylo na startu ledna oznámeno, že už se s nimi na Letné nepočítá, jsou v nových klubech. Tedy až na jednoho - útočníka Golgola Mebrahtua.

Baník má Baroše, Kuzmanoviče, Šašinku i Diopa, přesto touží po Golgolovi. Spartě ale nechce dát nic...

Jak informoval Deník Sport, australského hráče s minulostí v Mladé Boleslavi vábil do svých řad Baník Ostrava, který však k tomuto datu nedokázall najít společnou řeč s představiteli slavného "S".

Klub, který chtěl původně i Vukadina Vukadinoviče, jenž se nakonec rozhodl pro dobrodružství v turecké druhé lize, by rychlostně vybaveného forvarda potřeboval, což přiznal i kouč Bohumil Páník.

Za vše mohou rozdílné představy o financích. V Ostravě by rádi za transfer neplatili vůbec nic a nabízejí půlroční hostování s možným pozdějším trvalým podpisem. "I samotný hráč projevil zájem do Ostravy odejít. Kluby se ovšem na podmínkách transferu na první pokus nedohodly," pronesel na serveru iSport.cz zdroj, který má blízko ke sparťanskému dění.

Ačkoliv zůstává jeho přesun do třetího týmu Fortuna:ligy stále ve hře a může dojít na druhé kolo jednání, pomalu se rodí i jiné scénáře včetně zahraničí.

Žádná konkrétní nabídka na hráče, který na podzim naskočil pouze na 179 minut čistého času a v Generali aréně má kontrakt pouze do léta 2019, však právě teď na stole neleží.

Přestupové okno se v Česku zavírá až 22. února, pořád je tedy dost času.