Ramos: Komunikace s hráči mi nedělá problém. Věřím, že mi to jednou pomůže v roli trenéra

Defenziva Bílého baletu je již dlouhé roky závislá na schopnostech dirigenta Sergia Ramose. Zkušený španělský stoper má ve svých dvaatřiceti letech ještě pár sezón před sebou, ale taktéž moc dobře ví, že se konec jeho aktivní kariéry pozvolna blíží. Jak ale sám přiznává, i potom se hodlá fotbalu věnovat, tedy už jako trenér.

Ramos: Komunikace s hráči mi nedělá problém. Věřím, že mi to jednou pomůže v roli trenéra

Ramos je veřejností brán jako jeden nejlepších obránců posledních let, i když jeho vizitku často kazí fauly a zkraty. Od roku 2015 nosí na San Bernabéu pravidelně kapitánskou pásku a Los Blancos dovedl ke třem po sobě jdoucím titulům v Lize mistrů. Zajímavou statistikou je i počet vstřelených branek, neboť obránce v tomto ohledu zpravidla tak produktivní není. Ramos již zaznamenal v barvách Realu 80 branek a 17 za národní výběr Španělska.

V nedávném rozhovoru pro list Marca Ramos otevřeně přiznal, že by po konci aktivní hráčské kariéry rád zkusil štěstí v trenérském řemeslu. „Být trenérem je něco, co mě hrozně láká a rozhodně bych to chtěl zkusit. Cítím se dobře, když mohu mluvit v kabině se spoluhráči. Radim jim a vnímám je nejen jako hráče, ale i jako lidi,“ poukázal Ramos ve svých odpovědích na fakt, proč si myslí, že by jako trenér mohl uspět.

„Jsem kapitán a očekává se, že budu vůdcem. Tahle role mi sedí a vím, že ji dělám dobře. Je to hodně podobné tomu, co dělají trenéři. Real má za sebou skvělé sezóny a čeká se od nás, že budeme získávat trofeje. Stále jsme ve hře ve všech soutěžích a já věřím, že i přes jisté překážky můžeme zažítdalší senzační sezónu," dodává zkušený střední obránce.