Rudí ďáblové si vyhlédli jistotu do zadních řad. Kdo připadá vhod, když selže plán s Koulibalym?

Rudí ďáblové si vyhlédli jistotu do zadních řad. Kdo připadá vhod, když selže plán s Koulibalym?

Manchester United je pod vedením trenéra Oleho Gunnara Solskjaera nezastavitelnou mašinou. Dokládá to devět výher z deseti zápasů a jedna remíza. Naposledy sílu Rudých ďáblů pocítil Leicester, který na svém hřišti padl po brance Rashforda. Na Old Trafford cítí, že v kabině panuje lepší atmosféra než za vlády José Mourinha a také výsledky se dostavují. Manchester přeskočil v tabulce již Arsenal směle šplhá dál vzhůru.

Přestože tým Solskjaera neprohrává, vidí tento trenér největší problém právě v defenzivní řadě. Po této sezóně by rád přivedl do kádru nového beka, ale bude záležet také na tom, zda si ho ponechají Rudí ďáblové nebo ho před novou sezónou nahradí někdo nový. Již delší dobu se hovoří o tom, že by mohl přijít Kalidou Koulibaly z Neapole, ale vedení italského celku ho pouštět nechce a vše nasvědčuje tomu, že tento obránce zůstane pod Vesuvem.

Manchester United má podle německého listu Bild náhradní plán, který by snahu přesunul z Itálie do Bundesligy. Spadeno má údajně na středního obránce Lipska Dayota Upamecana. Teprve dvacetiletý francouzský mladík zaznamenal v posledních měsících velký progres a s tím roste i jeho cena. Lipsko je ochotno diskutovat přestupu, pokud bude nabídnuta zajímavá suma.

Rudí ďáblové se nemusejí obávat, že by kupovali nezkušeného mladíka, neboť Upamecano má již odehraných 54 zápasů v Bundeslize a v Lipsku je jasným členem základní sestavy. Své jméno si vybudoval i v mládežnických týmech francouzské reprezentace. Podle informací z Německa jeho vykoupení brání vysoká výstupní klauzule ve smlouvě, která činí 100 milionů eur. Pokud jej ostrovní gigant koupil, udělal by z něj nejdražšího beka. Tento primát zatím drží Virgil Van Dijk, za kterého dal Liverpool 75 milionů liber Southamptonu.