Plzeň se dočasně zbavuje exslávisty Buchy, který rozšiřuje konkurenci v omlazené Boleslavi

Stále eště dvacetiletý záložník Pavel Bucha má v posledním roce velmi pestré. Ještě nedávno patřil Slavii, pak se přesunul do Viktorie Plzen a v prvních únorových dnech byl Viktorií odeslán na hostování do Mladé Boleslavi.

Plzeň se dočasně zbavuje exslávisty Buchy, který rozšiřuje konkurenci v omlazené Boleslavi

Protože západočeský tým narazí na celek z města automobilů právě v prvvním jarním kole, podzimní vicemistr z Doosan arény si do dohody pochopitelně vymohl to, že perspektivní mladík první mistrovské utkání roku 2019 neabsolvuje.

"Pavel byl v posledním půlroce nedílnou součástí prvního týmu Viktorie a nasbíral cenné zkušenosti na hřišti i mimo něj v rámci úspěšného plzeňského podzimu. V zimní přípravě poctivě pracoval, klub stál o jeho setrvání také pro jarní část současného ročníku. Je však jasné, že v nabitém kádru by nedostal tolik herních příležitostí a jsme tak velmi rádi, že jsme se s vedením Plzně dohodli na půlročním hostování v Mladé Boleslavi. Sportovní vedení Boleslavi mělo o tuto variantu dlouhodobý zájem a Pavel dostane šanci dále rozvinout svůj potenciál," uvedl na webu fkmb.cz hráčův manažer Viktor Kolář.

Středopolaře čeká na nové adrese pětiměsíční hostování do konce června 2019 a dotyčný příchod zcela spadá do nové koncepce boleslavského vedení, které v zimě propustilo celou řadu zkušených hráčů a hodlá sázet na mladou krev.

"Mančaft s novými hráči si sedá a věřím, že budeme úspěšní. Noví kluci určitou kvalitu mají, a proto věřím, že to s nimi bude fungovat," okomentoval kádrové změny nejzkušenější člen kádru Marek Matějovský, jehož slova vyšla na stránkách fkmb.cz.