Baroš: Všichni teď na nás budou víc nachystaní, ale věřím, že se udržíme v první šestce

Čtyřnásobný vítěz ligy z let 1976, 1980, 1981 a 2004 přezimuje na velmi lichotivé třetí pozici. Když tedy přihlédneme k tomu, že ostravským cílem bylo hrát do desátého místa...

Baroš: Všichni teď na nás budou víc nachystaní, ale věřím, že se udržíme v první šestce

"Do sezony jsme šli s tím, že chceme skončit do desátého místa. Zatím to vychází, ale musíme to ještě potvrdit. Na jaře na nás budou všichni více nachystaní. Nebude to jednoduché, ale věřím, že si s tím poradíme a že se v té první šestce udržíme. Bylo by to parádní hlavně pro fanoušky," citoval web fcb.cz slova kapitána Milana Baroše, který ví, že obhajoba je vždy těžší.

Systém soutěže, který doznal výrazných změn, je pro něj atraktivní. "Je to něco nového. Zažil jsem to i v Turecku, tam se body půlily, tady to zůstává. Pokud se udržíme v horní šestce, bylo by to fajn a hráli bychom další parádní zápasy. Myslím, že to pro diváky bude zajímavější," pokračoval sedmatřicetiletý svěřenec kouče Bohumila Páníka.

Ačkoliv v přípravě neodehrál ani zdaleka všechno, byl to záměr. "Já se cítím dobře. Na umělce jsem doma v lednu raději nehrál, protože tam bych nechal achilovky a lýtka a byl bych půl roku mimo. V Turecku jsem sehrál tři poločasy v přípravě a těším se na ligu. Doufám, že se nachystám na první ligový zápas nejen já, ale hlavně celé mužstvo. Vždy je výhoda, když do mužstva moc nesaháte. To jsme prožili vloni v zimě, kdy přišlo pět, šest nových hráčů, a trvalo dva až tři měsíce, než se to sehrálo. Jaro jsme pak dohráli obstojně a podzim jsme uhráli fantasticky. To teď nic ale neznamená. Začínáme na Dukle, která hraje o to, o co my vloni. Nečeká nás nic jednoduchého," upozornil před střetem s dejvickým celkem někdejší útočník Liverpoolu, Lyonu či Galatasaraye, jehož slova vyšla na stránkách fcb.cz.

Během podzimních deseti vystoupení skóroval rodák z Vigantic čtyřikrát. Jak úspěšný asi bude v dalších měsících? Los však v zimě neporažení Fillo, Hrubý, Stronati, Laštůvka a spol. nemají zrovna jednoduchý - po poslední Dukle narazí na sedmý Liberec, pátou Spartu, šestý Zlín a první Slavii.