Je nejnebezpečnějším záložníkem současného bundesligového dění slovenský parťák Daridy?

Je nejnebezpečnějším záložníkem současného bundesligového dění slovenský parťák Daridy?

Zatímco český reprezentant Vladimír Darida v současnosti v Herthě Berlín až tolik nezáří, přední středopolař slovenského národního mužstva Ondrej Duda sklízí po předešlých těžkých peripetiích zasloužený potlesk.

Ofenzivní záložník s minulostí v Košicích a Legii Varšava, se kterou vybojoval v Ekstraklase dva tituly, dokonce figuruje v šestičlenné nominaci, ze které se v těchto dnech volí nejlepší bundesligový hráč měsíce ledna.

Čtyřiadvacetiletý Duda, který v sezoně 2018/2019 skóroval již devětkrát, na sebe nejvíce upozornil zejména v osmnáctém a devatenáctém kole - Norimberk pomohl potopit dvěma trefami a proti Schalke 04 nahrával noblesní patičkou na branku kolegovi Marko Grujičovi.

Oficiální stránky nejvyšší německé soutěže dokonce hvězdičku z Olympijského stadionu aktuálně považují za nejnebezpečnějšího záložníka ze všech osmnácti celků.

Kromě svěřence maďarského stratéga Pála Dárdaie, jenž si náramně rozumí s Kalouem i Ibiševičem, kandidují na individuální ocenění také Leon Goretzka z Bayernu, Daniel Caligiuri ze Schalke, Daniel Brosinski z Mainzu a dortmundská dvojice Lukasz Piszczek a Raphael Guerreiro.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.