Zpráva o odchodu Mešanoviče a Jugase na Střelnici byla kachna. Jablonec se ale kvůli možné ztrátě Sobola ptal na Zeleného

Zpráva o odchodu Mešanoviče a Jugase na Střelnici byla kachna. Jablonec se ale kvůli možné ztrátě Sobola ptal na Zeleného

Jak už jsme vás informovali uprostřed pracovního týdne, Slavia zkoušela přivést na půlroční hostování jabloneckého útočníka Martina Doležala, který by mohl být alternací ke kapitánovi Milanu Škodovi.

O tomto transferu hovořil také samotný Jindřich Trpišovský. "Čerstvá záležitost vyplynula z aktuálního stavu. Jablonec nás oslovil ohledně hostování některých hráčů. My přemýšleli, co za to. Kádr je zdravý a vypadá výborně. Vzhledem k porci zápasů, jež nás na jaře čeká, máme jediného hrotového útočníka Milana Škodu. Nic nás nenutí někoho uvolňovat. Ale pokud ano, tak nám jako protihodnota vyplynul Doležal. Martin patří k málu hráčům do vápna. Jeho angažmá do léta by nám mohlo vyřešit alternativu za Milana. Kdyby měl Doležalův příchod dopadnout, tak na víkendový zápas s Teplicemi ještě ne. Jednání je asi dost složité. Jablonec samozřejmě ví, co v něm má. Milan je náš útočník číslo jedna. Na podzim si prošel zdravotními problémy a teď vypadá nejlíp od léta. Doležal by pro nás byl bonus," ozřejmil webem sport.cz citovaný kouč s minulostí ve Viktorii Žižkov a Slovanu Liberec.

Samotný bývalý hráč Bohemians 1905 a jeden z lídru slávistické kabiny by z dotyčné změny dresu ovšem nejásal. To vše i přesto, že je považován za klubovou útočnou jedničku. "Ve středu jsem si přečetl, že Doležal je hotová věc. Konkurence je ve Slavii i tak dost velká. Je jedno, jestli bude ještě o něco větší," doplnil bývalý český reprezentant, jenž nedávno oslavil již třiatřicáté narozeniny.

Severočeský soubor ze Střelnice, který půjde do jara ze čtvrté pozice, měl chtít do Edenu jak stopera Jakuba Jugase (dlouhodobě o něj usiluje Zlín), tak útočníka Murise Mešanoviče (který byl zase spojován s Mladou Boleslaví). Ovšem realita je kapku jiná - zmínění dva borci se vůbec neřešili a také nejlepší střelec Jablonce by měl zůstat tam, kde je.

"Klub FK Jablonec oslovil SK Slavia Praha o možnosti působení Jaroslava Zeleného na levý kraj obrany. Kontaktoval nás totiž ukrajinský Šachtar Doněck, který má eminentní zájem o předčasné ukončení hostování Eduarda Sobola. Se Slavií Praha jsem jednal jen o panu Zeleném. Tento týden jsem byl v kontaktu s panem Jaroslavem Tvrdíkem a bavili jsme se o využití Martina Doležala ve Slavii Praha pro jarní část sezóny. Naše stanovisko, které jsme oznámili také Slavii, je v tuto chvíli takové, že Martin Doležal zůstává i v jarní části soutěže v dresu Jablonce," doplnil na webu fkjablonec.cz šéf Miroslav Pelta.