Švento je zpět v Salzburgu. Tentokráte už ale kvůli jiné profesi...

Švento je zpět v Salzburgu. Tentokráte už ale kvůli jiné profesi...

Dnes již bývalý slovenský reprezentant Dušan Švento se vydává na novou profesní etapu a vstupuje do trenérského světa.

Třiatřicetiletý rodák z Ružomberka, jenž se rozloučil s profesionální kariérou teprve v loňském roce, začne pracovat ve svém někdejším působišti v Red Bullu Salzburg. Ve strukturách rakouského giganta bude mít na starost mladé "Býky" v kategorii do 12 let.

"Po ukončení kariéry jsem se snažil trávit čas s rodinou a řešil soukromé záležitosti. Hodně jsem cestoval, byl jsem na dovolené, pokoušel jsem si vyčistit hlavu a věnoval se malému synovi. Také jsme měli svatbu a nedaleko odtud jsem koupil dům," citoval web sport.aktuality.sk slova záožníka, který v letech 2009 - 2014 odehrál za Salzburg 183 soutěžních duelů s bilancí 22 branek a 33 asistencí.

Proč právě město nedaleko německých hranic, které má zhruba stejně daleko do Prahy jako do Bratislavy? "Odtud pochází i moje manželka, takže jsem vždy tušil, že když už nebudu hrávat, usadíme se tu natrvalo. Mohli bychom si vybrat i Prahu, kde jsem působil ve Slavii, ale město Salzburg jsem si zamiloval a naše rozhodnutí proto bylo mnohem lehčí," pokračoval Švento, jehož slova zazněla na portálu sport.aktuality.sk.

"Rozhodnutí stát se trenérem je docela čerstvé. Chvíli jsem si od fotbalu držel odstup, ale bylo to těžké, protože všude potkáváte známé a tento sport mám rád. Věděl jsem jen to, že už nechci dál hrát, i když jsem mohl do Austrálie nebo Ameriky. Mým cílem ale bylo do dvou tří let začít s něčím novým. Práce trenéra je pro mě zajímavá. Mohu se hodně naučit a okusit fotbal i z druhé strany. Dospělý fotbal už znám, juniorský je ale jiný svět. Na jednu stranu je to velmi individuální práce, na tu druhou musíte být nejen koučem, ale i psychologem. Pro mě osobně je moc důležité, že jsem s dětmi dobře vycházel. Na novou výzvu se těším," uzavřel internacionál, který si v minuosti zahrál také za 1. FC Köln.