Dohoda se Slavií je komplikace, zní z Teplic, kde by chtěli posilu ze Sparty

Dohoda se Slavií je komplikace, zní z Teplic, kde by chtěli posilu ze Sparty

Sobotní duel na Slavii bude prvním pro teplické fotbalisty v jarní části ligové sezóny. Ačkoliv s přípravou jsou na severu Čech spokojení, právě tento zápas však provázejí i potíže se sestavou. Tu by však V Teplicích rádi vyztužili ještě posilou ze Sparty.

"Příprava byla taková, jak jsme si naplánovali. Na Kypru jsme chtěli hrát jen dvě utkání, abychom nejdříve na přírodní trávě trénovali, což se podařilo. Zvládli jsem i přechod z Kypru do zimy, která panuje tady v Čechách,“ liboval si trenér teplických fotbalistů Stanislav Hejkal na tiskové konferenci.

Vzápětí však přisvědčil, že úplně všechno není tak růžové, jak by se mohlo zdát. Před nadcházejícím utkáním v Edenu totiž musí řešit určité nepříjemnosti se sestavou. „Malinká komplikace je dohoda klubů v případě Kuchty a zranění Jindráčka, ale jednu až dvě varianty do útoku máme, navíc disponujeme variabilitou rozestavení, takže myslím, že připraveni jsme," uklidňuje fanoušky, že ani zdravotní potíže, ani dohoda se Slavií, co se týče jejího kmenového hráče, nebude mít na tvorbu základní jedenáctky zásadní vliv.

Právě Kuchta je novou posilou Teplic. Na Stínadla dvaadvacetiletý útočník zamířil na rok a půl trvající hostování jako součást přestupu stopera Alexe Krále opačným směrem. Tepličtí by však rádi zalovili pro posilu i ve druhém pražském „S“. „Kádr je takový, jaký jsem chtěl mít. Posílili jsme Honzou Kuchtou, kterého jsme dlouhodobě sledovali a chtěli do týmu. Ještě bychom uvítali hráče, který by nám kvalitou pomohl a navíc byl nadějí do budoucna. Například nějakého hráče ze Sparty, pokud by někoho uvolnila,“ přiznal Hejkal, kde by se rád poohlížel po další akvizici.

Těžit může i ze známostí sportovního ředitele klubu a bývalého reprezentanta Štěpána Vachouška. „Jsem samozřejmě v kontaktu s Tomášem Rosický, se kterým se dlouho známe, ale Sparta zatím nechtěla pouštět žádné hráče na hostování, tak že uvidíme. Do 22. února je zatím čas,“ nechávají si v Teplicích prostor na případná vyjednávání.