Skromný Jemelka má sportovní stránku výš než ekonomické věci. Nespěchá v hlavě ani nevymýšlí...

Není to tak dlouho, co Sigma prodloužila kontrakt se svým důležitým stoperem Václavem Jemelkou, jehož konto zdobí k tomuto datu 43 prvoligových a 32 druholigových startů.

Skromný Jemelka má sportovní stránku výš než ekonomické věci. Nespěchá v hlavě ani nevymýšlí...

Třiadvacetiletý zadák by měl na hanáckém Andrově stadionu papírově vydržet až do 30. června 2022, ale pokud bude o jeho osobu zájem jako loni v létě, dotyčný termín zřejmě nedodrží.

Jak se sportovnímu řediteli Ladislavu Minářovi s defenzivním specialistou jednalo? "S Vaškem je krásné jednání, protože má sportovní stránku postavenou na prvním místě než veškeré ekonomické věci. Bere to tak, že je vděčný, že může hrát ligu, a že pokud ji bude hrát dobře, může se někam dostat, věkem má čas," upozornil na webu idnes.cz olomoucký funkcionář.

Kolega Plška, Housky, Falty či Zahradníčka, který už byl dříve spojován i s pražskou Spartou, nikam vyloženě neutíká a nynějšího angažmá pod trenérem Václavem Jílkem si moc váží.

"Nespěchá v hlavě, je skromný, nevymýšlí. Cítí, že když bude zdravý, tak se mu další transfer postupnými kroky podaří. Vašek je tady pod smlouvou do roku 2022, nemá žádnou klauzuli, není ničím limitovaný, je rád, že je v Sigmě," doplnil idnes.cz citovaný Minář.

Ten na jaře očekává tabulkový vzestup a rychlé opuštění současné čtrnácté pozice. "Je potřeba si říct, jak jsme byli na podzim zdravotně limitovaní. Tým má kvalitu, ale musíme být zdraví." O celkových ambicích hodně napoví již páteční přivítání čtvrtého Jablonce...