Tři domácí tváře, kterým soud uložil trest odnětí svobody: Smrtelná nehoda, loupež, zpronevěra

Tomáše Řepku shledal soud vinným v kauze prodeje auta, které nevlastnil. Spolu s tím mu sečetl i další hříchy z dřívějška a poslal ho na 15 měsíců do věznice s ostrahou. Rozsudek není pravomocný, bývalý reprezentační stoper každopádně není prvním českým fotbalistou, který se ocitl v křížku se zákonem.

Tři domácí tváře, kterým soud uložil trest odnětí svobody: Smrtelná nehoda, loupež, zpronevěra

Nicolas Šumský

Ještě než ho poznalo české fotbalové prostředí, běhal tenhle talentovaný kluk po francouzských trávnících. Už v mládežnických letech působil v Monaku, které později vyměnil za Cannes a oblékal dokonce i dres slavného argentinského River Plate.

Před osmi lety pak konečně okusil i české trávníky. Do svého kádru si jej vybrali pražští Bohemians, místo aby zářil, spadl však do velkého průšvihu. Začátkem června 2013 havaroval se svým Fiatem. Při nehodě zemřela mladá dívka.

Šumskému hrozil až šestiletý trest odnětí svobody, nakonec ale od soudu odešel s dvouletou podmínkou. A jeho fotbalová kariéra? Po nehodě vystřídal řadu fotbalových klubů, na slibně rozjetou kariéru se mu však zatím navázat nepodařilo. V současnosti je v kádru Vysočiny Jihlava, druhou ligu si v jejích barvách ale zahrál zatím jen dvakrát.