Velké gesto někdejší hvězdy Dortmundu. Vrací se domů a celý plat dá na dětský domov

Velké gesto někdejší hvězdy Dortmundu. Vrací se domů a celý plat dá na dětský domov

Slavil velké úspěchy s Borussií Dortmund. Byl součástí éry, kdy Dortmundští sbírali mistrovské tituly i pohárové trofeje. Teď však nastal čas, aby se Jakub Blaszczykowski vrátil zpět do své rodné země.

Už za pár dní čeká Blaszczykowského debut v jeho novém působišti. Respektive staronovém, právě z Wisly Krakow totiž před lety odcházel do bundesligové Borussie Dortmund, kde zažil nejlepší léta své fotbalové kariéry.

Dvakrát získal mistrovský titul, byl nejlepším fotbalistou roku, nad hlavu mohl zdvihnout i pohárové trofeje. Po Dortmundu okusil i italskou ligu v barvách Florencie, poslední sezóny pak nastupoval za Wolfsburg.

V Bundeslize odehrál celkem 235 zápasů s bilancí osmadvaceti gólů, teď může rozmnožit trojici branek, které stihl nastřílet v polské Ekstraklase.

Ve Wisle dostal číslo šestnáct, tedy stejné, které oblékal už při svém tehdejším angažmá a které nosil na zádech i v Borussii. Kontrakt je pak podepsán na půl roku a třiatřicetiletý hráč bude pobírat nejnižší možný plat ve výši 500 zlotých čistého. Peníze navíc podle polského novináře Tomase Wlodarczyka z deníku Przeglad Sportowy nepůjdou do jeho kapsy, ale budou za ně zakoupeny vstupenky na zápas pro děti z dětského domova.