Dukla? Obrovsky těžký soupeř, který se mobilizuje, kouše a hryže kolem sebe, upozornil kouč Baníku

Páteční předehrávka 20. kola Fortuna:ligy proti sobě svede šestnáctou Duklu a třetí Baník. Papírové předpoklady by tedy měly být na straně hostů.

Dukla? Obrovsky těžký soupeř, který se mobilizuje, kouše a hryže kolem sebe, upozornil kouč Baníku

Jenže Ostrava už nedokázala vyloupit dejvickou Julisku téměř čtvrtstoletí, přesněji na oné půdě nevyhrála od března 1994, s tím, že podlehla v pěti případech a pouze před necelými pěti lety vybojovala remízový výsledek.

"Nebude to jednoduché. Je to obrovsky těžký soupeř, který se mobilizuje. Kouše, hryže kolem sebe, taková ta mužstva jsou. Byl jsme se na ně v sobotu podívat a viděli jsme jejich způsob hry, jakým způsobem chtějí ty zápasy vyhrávat. Ale věřím, že jsme dobře připraveni tak, abychom jim dokázali vzdorovat," pronesel webem fcb.cz citovaný kouč Baníku Bohumil Páník.

Zatímco Holík či Hadaščok proti jeho klubu nastoupit mohou, klíčový stoper Ďurica první duel jara nestihne. "Určitě to je zkušený hráč. Dokonce tam dal nějaké góly, které rozhodovaly o bodech. Je to zkušený vůdce, nepříjemný silový hráč. Určitě to pro ně je oslabení," doplnil šéf Filla, Diopa, Baroše, Hrubého a spol., který bude v metropoli postrádat Dame DIopa i Ondřeje Šašinku.

Jestliže by si Baník neodvezl z Prahy všechny body, jeho průběžné třetí místo může být v ohrožení, neboť Jablonec ani Sparta nejsou daleko. "Důležitá budou všechna utkání včetně toho pátečního. Ale když jsem přišel do Baníku, tak jsme taky první utkání prohráli, a pak jsme se zvedali a uhráli jsme dobré výsledky, takže to není o jednom utkání. Měli jsme kvalitní přípravu a věřím, že jsme na jaro dobře nachystaní," uzavřel bývalý stratég Zlína, jehož slova vyšla na stránkách fcb.cz.