Straka: Na všechny strany je cítit, že Sparta se chce dostat z průměru, z nezdaru, ze zklamání

Straka: Na všechny strany je cítit, že Sparta se chce dostat z průměru, z nezdaru, ze zklamání

Posledním koučem, který dokázal dovést Spartu do Ligy mistrů, je František Straka. Jak se bývalá klubová ikona dívá na současné letenské dění, které se v prvoligové tabulce vyobrazilo do průběžnéh pátého místa?

V minulosti už se bývalý obránce s minulotí v Hanse Rostock či M´gladbachu příliš babrat nechtěl a spíše už se soustředí na přítomnost. "Teď mě zajímá, co bude. Jsou tam určité pozitivní změny jako například Tomáš Rosický na pozici sportovního ředitele. Nejen já, ale celá sparťanská veřejnost je zvědavá, jak Sparta na jaře odstartuje. Myslím si, že se změnilo klima. Co jsem četl, co vím a vnímám, je podle mě hodně pozitivní. Samotná příprava, kterou Sparta absolvovala, je pozitivní," pronesl v interview pro aktualne.cz stratég, který už si vyzkoušel i práci v Libanonu či Egyptě.

Pomyslné světlo na konci tunelu rozhodně vidí a ihned také argumentuje proč. "Opravdu se snaží soustředit na správnou stránku. Na to, co Spartu vždycky zdobilo. To bylo to srdíčko, chtít za klub hrát a bojovat. Určitě je pozitivní, že se Sparta dokázala zbavit žoldáků, kteří přišli do Sparty pouze vydělávat peníze a bylo jim to úplně jedno. Tyto změny vnímám hodně pozitivně. Přichází mladí hráči, kteří mají chuť se rvát za Spartu. Ono to možná bude chvilku trvat, ale tohle je správný krok. Aby hráči jako Sáček, Drchal nebo Hložek dostávali pomalinku šanci. Sparta i správně nakoupila. Myslím si, že Hanousek na levé straně je velice dobrý hráč. Rozhodně to bude přínos pro Spartu. Pak už bude záležet na tom, aby mančaft šlapal. Na všechny strany je cítit, že Sparta se chce dostat z průměru, z nezdaru, ze zklamání. To, co se stalo, byl obrovský úlet. Chtějí vrátit Spartu zase tam, kam patří. Pro lidi v klubu i pro veřejnost, která to velmi vnímala," pokračoval bývalý šéf OFI Kréta, Ružomberoku, Arky Gdyně, Příbrami či Slovanu Bratislava, jehož slova vyšla na serveru aktualne.cz.

Co mohlo být příčinou posledních slabých měsíců a let? "Podívejte se, jestliže nemáte partu kluků, která šlape, rozumí si, ví, co chce, a táhne za jeden provaz, tak se těžko může něčeho dosáhnout. Bohužel v tomhle případě tam byl problém ten, že tam bylo hodně národností a ti hráči v podstatě si možná ani nerozuměli. Málokdo asi uměl řeč na takové úrovni, aby si rozuměli. To pak bylo vidět, že si nerozuměli ani na hřišti. Je to i otázka taktického systému. Co hrát, jak hrát, aby hráči, kteří přicházeli na Spartu, hráli na pozicích, které mají hrát, a neexperimentovalo se. Je důležité ustálit sestavu, která bude šlapat, bude úspěšná, bude mít takzvaný konfident. Sebevědomí je hodně důležité, a proto bude důležitý vstup do jarní části. Troufám si tvrdit, že by ještě mohla potrápit celky před nimi. Sparta může být štika, která se může přiblížit a překvapit," doplnil aktualne.cz citovaný šedesátiletý trenér, jenž je aktuálně na volné noze.