Dortmundu hrozí dokonce až odpočet bodů. Vše mají ve svých rukou fanoušci Borussie...

Dortmundu hrozí dokonce až odpočet bodů. Vše mají ve svých rukou fanoušci Borussie...

Aktuální bundesligový lídr sídlící ve věčně vyprodaném vestfálském Signal Iduna Parku, který u našich západních sousedů vládne s náskokem sedmi bodů na Bayern a M´gladbach, by mohl být v blízké budoucnosti přibržděn samotným Německým fotbalovým svazem.

Favreho ambiciózní tým BVB by mohl přijít dokonce až o body, pokud by jeho fanoušci v sobotním duelu 21. kola proti Hoffenheimu znovu protestovali proti majiteli hostů, kteří půjdou do víkendového měření sil z osmé pozice.

Příznivci osminásobného šampiona Německa již demonstrovali proti osmasedmdesátiletému miliardáři Dietmaru Hoppovi během jarní konfrontace přímo v Hoffenheimu a první muž TSG 1899 jim následně neváhal vyhlásit "válku".

Kvůli vulgárním popěvkům zažaloval 32 sympatizantů Borussie, které soud potrestal zákazem vstupu na stadion a samotný klub musel za své hlasité vyvrhely platit pokutu 50 tisíc eur.

Pokud budou fanoušci Dortmundu spílat šéfovi Pavla Kadeřábka i v sobotu, zaměstnavatel Alcácera, Götzeho, Witsela, Reuse a spol. by mohl být potrestán až odpočtem bodů, což by se mu v závodech s nejbližší konkurencí samozřejmě polykalo jen těžko.

"Poslední věc, kterou chceme, je trestat někoho takovým způsobem. Pravděpodobnost odpočtů bodů ale existuje. Šance je nízká, ale takovou sankci vyloučit nemůžeme," citoval web sport.sk slova šéfa disciplinárky DFB Hanse E. Lorenze.