Jestli teď zdařilou přípravu nepotvrdíme domácí výhrou, zase bude vše zapomenuto, burcuje Zahustel

Pátá Sparta dostala v zimní přípravě samu sebe pod tlak. Protože v posledních týdnech vyhrála všech sedm duelů, tři body se od ní budou čekat také v prvním mistrovském utkání jarní sezony proti Bohemians 1905.

Jestli teď zdařilou přípravu nepotvrdíme domácí výhrou, zase bude vše zapomenuto, burcuje Zahustel

Do sestavy Zdeňka Ščasného by si měl po delší době proklestit cestu i sedmadvacetiletý Ondřej Zahustel. "Těším se hrozně moc, to je samozřejmé. Půl roku jsem nehrál, těším se i na naše fanoušky. Příprava se nám povedla, odmakali jsme to tak, jak po nás trenér chtěl. Teď jde o to to potvrdit domácí výhrou, jinak by zase všechno bylo zapomenuto," uvedl na webu sparta.cz bývalý reprezentant Česka se třemi mezinárodními starty, kteřý patřil v zimě k nejvytíženějším borcům letenského "S".

Martinem Haškem vedení vršovičtí hosté by - minimálně papírově - pro favorita z Generali arény neměli být výraznější překážkou. "Přišli noví kluci, jsou tu mladí hráči, kteří taky skvěle zapadli. Prospělo to atmosféře v kabině a start jara vyhlížíme s velkým očekáváním. Bohemka hraje náročný, fyzický a tvrdý fotbal. Ale musí to být hlavně o nás, jsme domácí tým a chceme mít zápas pod kontrolou," informoval někdejší borec Mladé Boleslavi, jehož slova vyšla na sparta.cz.

O dva roky mladší Matěj Hanousek, který byl v posledních týdneh vytížen ještě více, si může v neděli odpoledne proti Klokanům připsat svůj premiérový start za Spartu. "Těším se samozřejmě strašně moc, doufám, že to dopadne dobře, abychom vítězně načali jaro a já mohl na svůj první zápas vzpomínat s radostí. Nebude to nějak otevřená partie, tak Bohemka nehraje. Pro nás proto bude nejdůležitější dát gól ideální z první šance a zklidnit se. Pokud první gól dáme, tak přidáme i další a zápas bychom mohli v klidu dovést do vítězného konce. Chceme dostat fanoušky na svou stranu, nejen výsledkově ale i tím, že se budou na fotbale bavit. Musíme to od začátku hnát dopředu, rychle vstřelit branku a pak přidat i další," doplnil na stránkách sparta.cz bývalý bek Dukly či Jablonce.