Tři nejvážnější kandidáti na smutný pád do druhé české ligy? Čtenáři eFotbal.cz to vidí takto...

V tuzemské nejvyšší soutěži se nebojuje pouze o trofej a účast v evropských pohárech, ale také o samotnou prvoligovou příslušnost, k čemuž se v posledních cca deseti dnech vyjádřili také čtenáři eFotbal.cz.

Tři nejvážnější kandidáti na smutný pád do druhé české ligy? Čtenáři eFotbal.cz to vidí takto...

 

Necelých 4400 hlasujících se totiž vyjadřovalo k anketní otázce "Kterého klubu se bude týkat pád o soutěž níže do druhé ligy", s tím, že v nabídce bylo hned osm klubových adres od deváté Opavy až po šestnáctou Duklu.

A jak to tedy vidí hlas lidu? Příliš se nevěří Skuhravého Dukle, kterou poslalo do Fortuna:národní ligy necelých 43 procent respondentů, což není málo.

Téměř 24 procent hlasujíccíh se domnívá, že se nepodaří zachránit Hrnčárově Karviné, která sice prodala Filipa Panáka, ovšem Tomáše Wágnera a Lukáše Budínského udržet dokázala.

1. FK Příbram, která přezimovala na dvanácté pozici a nasbírala více bodů i než Sigma či Bohemians 1905, větší druholigovou budoucnost skoro 15 procent zúčastněných.

Pokud jde o opačný pól, sestup Mladé Boleslavi, která v zimě notně omladila kádr, se v žádném případě nečeká, o čemž svědčí jen něco málo přes jedno procento lidí, které klikli pro její sestup. Podoobně je a tom i Sigma Olomouc, jejíž další sešup si dokázalo představit jen 2,09 procent fanoušků.

Který klub určitě spadne?

  1. Dukla - 42,49 procent hlasů
    2. MFK Karviná - 23,48 procent hlasů
    3. 1. FK Příbram - 14,85 procent hlasů