Jsem připraven znovu naskočit do sedla, hlásí Wenger. Které kluby by mu mohly hodit laso?

Jsem připraven znovu naskočit do sedla, hlásí Wenger. Které kluby by mu mohly hodit laso?

Bývalý dlouholetý a především neodmyslitelný manažer londýnského Arsenalu již dle svých vlastních slov až příliš dlouho vysedával mimo hru, a tak vyslal nápaditý, leč přesvědčivý vzkaz všem možným zájemcům.

„Jsem připraven znovu usednout do sedla,“ odpovídal na otázky novinářů francouzský kormidelník, s nímž jsme se v čele žádného týmu nesetkali již od konce minulé sezony.

Arsene Wenger všechny udivil svým názorem, podle něhož by mohl kočírovat nějaký další „věhlasný“ evropský celek ještě v této sezoně. „Tak nabídky tu už jsou, jen jsem potřeboval čas si to důkladně promyslet. Stále mám možnost trénovat dva národní týmy, ale já sám bych raději vedl nějaký klub, a to pokud možno co nejdříve,“ upřesňoval.

O jaké mužstvo by se jednalo, to nám už zkušený trenérský architekt neprozradil, nicméně některá media mají jasno. „Zdali se AC Milán herně nevzchopí, trenér Gattuso bude odvolán a Wenger by pak měl být logickou popřední náhradou,“ zaznělo v italském tisku, který se zaměřuje na dění okolo Serie A.

Zaměříme-li se v druhé řadě i na spekulace, deník The Sun, který podpořil i Goal nebo Guardian, věří v možnost přesunu do hlavního města Francie. PSG sice svého trenéra má, ovšem Wengerovi by v takovém případě byla nabídnuta pozice sportovního ředitele. Na tuto možnost sám Arsene nereagoval, neboť stále žije v Londýně, ale počítá se, že by tak měl učinit nejpozději do měsíce.