Sarri: Nejsem hloupý a vím, jak to chodí. Každý, kdo bude chtít nad City uspět, je bude muset přeplatit

Jakým směrem se vyvíjí moderní fotbal a je skutečně pravda, že se úspěch bude moct dát už jenom koupit? Na tyto a podobné otázky se snažil odpovědět kormidelník Chelsea Maurizio Sarri.

Sarri: Nejsem hloupý a vím, jak to chodí. Každý, kdo bude chtít nad City uspět, je bude muset přeplatit

Manchester City je přezdíván nejlepším týmem v Evropě, a to nejenom z úst mnohých fanoušků, ale navíc i z úst zkušených trenérů, jací jenom zpovzdálí přihlíželi k tomu mistrovskému dílu, které za poslední sezony stvořil věhlasný kouč Pep Guardiola.

Moc lidí se nad tím nepozastaví, ovšem ti, kteří tak učiní, se dost často ptají: „A zvládl by to, kdyby k tomu neměl takové finanční prostředky?“ Převedeme-li si tuto otázku do „reality“, asi by nám na ni nikdo s úplnou přesností neodpověděl, avšak přesto tu máme člověka, jenž se o to pokusil.

„Nejsem hloupý a vím, jak to chodí,“ řekl si o slovo trenér z konkurenční stáje Blues. „Každý, kdo bude chtít nad Manchesterem City v budoucnu uspět, je bude muset nejprve porazit na přestupovém trhu,“ uvedl bez sebemenších výčitek.

Citizens ještě před příchodem Guardioly ovládli situaci na trhu hráčů. Díky svému utrácení se více než dvakrát dostali do potyčky s transferovou policí, ale jenom jednou z toho bohatí šejkové vyšli s postihem. Ten už je dneska dávno zapomenut…

„Každý tým se může dostat na úroveň City, jen je potřeba, aby k tomu vynaložil podobné úsilí. I my (Chelsea) se na ně můžeme dotáhnout, ale abychom tak učinili, je nutné stabilizovat vlastní výkony a zkvalitnit kádr,“ pokračoval Sarri ve svém hodnocení.

I přesto všechno jinak svého trenérského kolegu uznal. „Guardiola je nejlepší trenér na světě a Manchester City si přetvořil k obrazu svému. Za mě osobně tu nikde jinde nenajdete momentálně silnější mužstvo,“ dodal šedesátiletý rodák z Neapole.