Solskjær: Vychutnávám si práci s tímto nadaným týmem a maluju si obrázky, jak bychom mohli vypadat za pár let

Kdo by to byl řekl, že pouhá změna manažera vyřeší tolik problémů. José Mourinho ve své třetí sezoně tradičně zase jednou zklamal, přičemž neustále poukazoval na to, že má-li jeho tým být úspěšný, musí utrácet tolik, co jeho kolegové z Liverpoolu a Manchesteru City. Nakonec však stačil jen nový impuls.

Solskjær: Vychutnávám si práci s tímto nadaným týmem a maluju si obrázky, jak bychom mohli vypadat za pár let

Ole Gunnar Solskjær přišel jako dočasný kormidelník jenom do konce sezony, ale už teď doufá, že by se na horkém křesle Rudých ďáblů mohl ohřát i o něco déle. „Klub velikosti United má vždy mnoho zájemců. Jsem si jistý, že po této pozici touží spousta trenérů, ale lhal bych, kdybych i já nebyl jedním z nich,“ pravil upřímně.

Jeho taktika kompletně přetočila hráčům život. Kromě více ofenzivního pojetí hry se všichni nyní snaží i běhat. Pro někoho to může být absurdní, neboť se jedná o běžný úkon, bez něhož se fotbal neobjede, nicméně nesmíme zapomínat i na to, že Mourinhův Manchester byl nejméně běhavým týmem v Premier League.

„Vždy všem říkám, že mi nevadí, když ztratí míč, důležité však je, aby ho vybojovali. A když už potkáte vyrovnaného soupeře, nezáleží na tom, jaké jsou jeho kvality, vždy musíte na hřišti nechat o něco více než on,“ poukazoval na tu kouzelnou část své filozofie, v níž příznivci slavného anglického celku pomalu už ani nedoufali.

Jak plyne čas, i Solskjær začíná postupně cítit, že se v týmu projevuje jeho herní podpis. „Stále jsem jenom prozatímní trenér, ale každým dalším dnem je z mužstva cítit můj rukopis,“ těší ho. „Dáváme si cíle do budoucna, které bychom rádi naplnili. Já sám už mám obrázek toho, jak by to mohlo vypadat za pár let, ovšem netuším, jestli ta budoucnost bude spojená se mnou,“ uzavřel norský žolík, který se dočkal ocenění za nejlepšího trenéra nejvyšší anglické ligy za měsíc leden.