Barcelona couvla ve snaze ukořistit Rabiota. Proč se stal ze dne na den nechtěným zbožím?

Barcelona couvla ve snaze ukořistit Rabiota. Proč se stal ze dne na den nechtěným zbožím?

Třiadvacetiletý francouzský záložník Adrien Rabiot zvedne v létě kotvy z Paříže a zamíří na jinou adresu. Tato informace je jistá, neboť si hráč stěžuje delší dobu na herní vytížení a pouze čeká, až vyprší jeho stávající kontrakt. Zástup zájemců je dlouhý, nejvíce se o něj uchází Arsenal, ale pozadu nestála ani Barcelona. Katalánský gigant však nečekaně couvl.

Rabiot odmítl v PSG prodloužit smlouvu a už se rozhlíží, kam v létě zamíří. Barcelona ještě před pár dny směle prohlašovala, že během dalšího přestupového období bude tento záložník její prioritou.  Vábení nakonec nedopadlo i přes to, že hráč bude v létě k mání zdarma.

Podle informací deníku AS jsou na vině hned dva faktory. Katalánský gigant si během zimy pořídil talentovaného mladíka Frenkieho de Jonga za 86 milionů eur, který by měl být v sestavě upřednostněn. Během námluv se samotný hráč navíc vyslovil, že není ochoten přistoupit na to, že by hrál na pozici defenzivního štítu a dožadoval se ofenzivnější pozice.

Barcelona vábila Rabiota do svých řad na roční plat 10 milionů eur a smlouvu na pět let. Jeho matka, která je zároveň i hráčovou agentkou, měl připlout na účet bonus 10 milionů eur za sjednání dohody. To byl také důvod, proč na Camp Nou nečekaně couvli, neboť se jim zdálo, že jeho zástupkyně využívá zájmu dalších klubů a sjednaný bonus se snažila navýšit.