Mourinho spasitelem? V Anglii ho odkopli jako prašivého psa a v Itálii v něm vidí záchranu

Mourinho spasitelem? V Anglii ho odkopli jako prašivého psa a v Itálii v něm vidí záchranu

Portugalský trenér José Mourinho již před časem naznačil, že by se rád v létě vrátil do pracovního procesu. Z Manchesteru United byl vyhozen jako nechtěný, ale jinde o něj zájem je. Spekulovalo se o návratu do Realu Madrid, ale možností je také comeback u Interu Milán.

Do karet této spolupráci nahrává fakt, že Inter je ve výsledkovém útlumu a současný kouč Luciano Spalletti pod velkým tlakem. Nikdo nepochybuje o tom, že se ve své funkci udrží maximálně do konce sezóny. Na San Siru by Mourinha přivítali s otevřenou náručí, neboť to byl právě on, který slavný italský klub přivedl k výrazným úspěchům.

Mourinho již absolvoval oběd s ředitelem italského celku Beppem Marottou. Není známo, jakým směrem se jejich konverzace ubírala, ale tamní média mají jasno. S jeho příchodem by se mohly vrátit naděje nejen na titul v Serii A. Během letního přestupového okna by zkušený kouč dostal velký obnos na posílení kádru, který by chtěl sesadit Juventus z trůnu.

Mourinho dokázal v roce 2010 přivést Nerazzurri k treblu a na této adrese na něj stále nezapomněli. Pokud by však námluvy nevyšly, má Inter i záložní plány. Jednou z nich je možnost angažovat Antonia Conteho, který naposledy vedl londýnskou Chelsea.