Rada: Slavia se nás asi bojí a chce nás rozhodit, když reprezentační kvalitu zve pouze na hostování

Rada: Slavia se nás asi bojí a chce nás rozhodit, když reprezentační kvalitu zve pouze na hostování

Úvod jarní základní části české nejvyšší soutěže zvládl Jablonec na půdě Olomouce zdárně a odvážel si domů tři body za výhru 2:1. Kouč Petr Rada byl s výsledkem svých oveček spokojený, ale přede novináři si nedokázal nerýpnout do pražské Slavie, která jen před pár dny začala vábit Martina Doležala na hostování.

Slavia sice před časem hovořila o tom, že její kádr je už pro další část sezóny finální, ale před pár dny začala cílit na reprezentačního útočníka, který je jednou z velkých opor Jablonce. Kouč severočeského celku nedopálil fakt, že Slavia má v plánu loupit v jeho týmu, ale spíše fakt, že hráče vábí na pouhé hostování.

„Když se něco takového objeví dva dny před ligou, je to nepříjemné. Není to profesionální. Můžeme spekulovat, ale nedávejme tyhle zaručené zprávy. Netlačme to nikam. Nevím, jestli se nás Slavia bojí a chce nás rozhodit. Ať si Doležala koupí. Mají pět útočníků a chtějí šestého. Kdybych byl v reprezentaci a chtěli mě poslat na hostování třeba do Zlína, tak bych se jim vysmál. A to nemám nic proti Zlínu,“ pálil na adresu Edenu zkušený trenér v rozhovoru pro iSportblesk.

Rada jasně naznačil, že by mu Doležal v týmu chyběl, ale v případě trvalého prodeje by mu rozhodně nebránil. „Doležal je ale hráč národního týmu. Mě osobně by to urazilo. S Martinem jsem mluvil, je to inteligentní kluk. Nebudu nikomu šlapat po štěstí, ale pro nás je to hodně důležitý hráč. To potvrdil v Olomouci, kde dal rozhodující branku. Maká, za poslední rok šel strašně nahoru,“ pokračoval Rada ve vychvalování své opory.

„Pokud někdo přijde a nabídne astronomickou částku, tak ať odejde. Ale nemůže jít za dva miliony. Jsem přesvědčený, že Doležal u nás zůstane. Chci, aby tady byl. Ve Slavii by nemohl hrát Evropskou ligu. A že by Slavia neuhrála jedenáct kol české ligy bez Doležala? Škoda, Van Buren, Olayinka. Asi jsou tedy špatný. Ale to je na klubech, jak se dohodnou,“ dodal Rada, který byl rád za první jarní body do celkového součtu.