Doležal: Pokřiky na Hané už nevnímám. Je to už šest let, ale to je taková ta česká mentalita

Jablonec začal jarní část české nejvyšší soutěže zdárně, když vyhrál 2:1 v Olomouci. O výhře pro hráče v zeleném rozhodl dvě minuty před koncem Martin Doležal, který je v posledních dnech spojován s přesunem do Edenu. Nejlepší střelec týmu Petra Rady však zatím zůstává zdrženlivý a loajální ke svým klubovým barvám.

Doležal: Pokřiky na Hané už nevnímám. Je to už šest let, ale to je taková ta česká mentalita

Jablonec zvládl nároční vstup do dalších bojů české nejvyšší soutěže a Doležal na tom měl opět lví podíl. Jednalo se již o jeho devátý ligový gól v této sezóně. „První poločas byl podle očekávání spíš takový boj. My jsme měli šanci Kratochvílem, Olomouc neměla nic, do ničeho jsme je nepustili. Hráli jsme ale jen po šestnáctku, centry nás netrefovali. V druhém poločase se podle mě hrál už lepší fotbal a bylo to nahoru dolů. Hübschman se nás snažil uklidňovat, říkal, ať to zklidníme,“ popisoval nejlepší střelec Jablonce utkání s Olomoucí.

Již tradičně na něj fanoušci domácích z ochozů pokřikují, protože nezapomínají, že tento klub před lety opustil. „Dá se říct, že ten můj gól byla pro mě taková sladká tečka. Když jsme tu hráli minulý rok, tak tu bylo víc lidí a bylo to víc slyšet. Už to ale nevnímám, odešel jsem odsud před šesti lety. Je to taková česká mentalita a já už to nechci řešit. Soustředím se na Jablonec a své výkony,“ pokračoval Doležal v rozhovoru pro klubové stránky severočeského celku.

Samozřejmě také vnímá fakt, že kolem něj krouží klub z Vršovic, ale k žádné dohodě zatím nedošlo. „Rozhodně to není tak, že bych se viděl ve Slavii. Byl jsem rád, že oslovili mého agenta a mají zájem, přeci jen to je teď nejlepší klub v naší lize. Ale pan Pelta řekl ne a netuším, zda budou dál jednat. Hraju za Jablonec a na to se chci soustředit,“ dodal člen širšího kádru české reprezentace.