Pilař: Je třeba ukázat všem, že máme sílu. Do dalších zápasů musíme dát víc odhodlání

Olomouc přivítala ve dvacátém kole české nejvyšší soutěže na své půdě Jablonec, ale bodového zisku se nedočkala. V utkání padly všechny tři branky ve druhém poločase, ale radoval se nakonec soupeř díky přesné trefě Doležala v samotném závěru. Olomouc se krčí blízko dna tabulky a potřebuje v dalších kolech zabrat, pokud se nechce obávat možného sestupu.

Pilař: Je třeba ukázat všem, že máme sílu. Do dalších zápasů musíme dát víc odhodlání

Jasno měl i bývalý český reprezentant Václav Pilař, který po zápase jen stěží hledal slova obhajoby. „Je to škoda, ale musíme si přiznat, že Jablonec byl dnes lepší. Uhrával těžké balóny vepředu. A my jsme se s ním snažili běhat. Ale po tom, co jsme vyrovnali, jsme stav nedokázali udržet. Dneska by byla remíza cenná,“ přiznala někdejší tvář Plzně v rozhovoru pro klubové stránky celku z Hané.

„V kabině jsme si o poločase řekli, že je třeba zabrat. Očekávali jsme, že si vytvoříme více příležitostí, ale bohužel se tak nestalo. Do příštího zápasu musíme jít s větším odhodláním zvítězit a ukázat, že jsme silní,“ pokračoval zkušený záložník, který patří mezi klíčové tváře Olomouce.

Zklamaný byl v z výsledku i kouč Václav Jílek. „Myslím, že jsme narazili na velice silný tým, který se prezentoval kvalitním výkonem. Hodně jsme to Jablonci ale usnadnili. Směrem dopředu jsme byli hodně sterilní a málo nebezpeční. Největší rozdíl obou týmů byl vidět právě vepředu. Z výsledku jsem zklamaný, ale nezbývá než pogratulovat Jablonci a poděkovat našim fanouškům,“ dodal trenér Sigmy.