Plzeň proti Boleslavi klopýtla, Škoda teatrálním pádem nasměroval Slavii k výhře

V sobotu pokračovala česká nejvyšší soutěž svým dvacátým kolem. Duel mezi Karvinou a Opavou vítěze nenalezl a oba celky se rozešly smírně 1:1. Branky padaly v prvním poločase krátce po sobě. Skóre otevřel ve 14. minutě Jurečka a pouhou minutu poté srovnal Wágner. Zlín doma překvapivě padl se Slováckem, když jedinou branku utkání zaznamenal po změně stran Diviš.

Liberec si vyšlápl na Příbram a pod Ještědem jej přejel čtyřmi brankami. Rozhodnuto bylo prakticky již po prvním poločase, ve kterém se trefili Karafiát, Pešek a Dorley. Po změně stran se prosadila i zimní útočná posila Libor Kozák.

Plzeň na půdě Mladé Boleslavi urvala pouhý bod, když na branku Beaguela reagoval ve druhém poločase Komličenko z pokutového kopu. Západočeský klub tak dal šanci Slavii odskočit na čele tabulky o další dva body.

Pražská Slavie se s Teplicemi doma dlouho trápila. Domácí udeřili až v závěru, kdy se Škoda ochotně svalil po kontaktu s Jeřábkem. Sudí Pechanec nařídil spornou penaltu a poslal hosty do oslabení, když teplickému hráči udělil druhou žlutou kartu. Výhru pak pojistil Van Buren.

Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)
Branky: 75. Komličenko z penalty - 37. Beauguel. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Dobrovolný - Zelinka (video). ŽK. Chaluš - Procházka, Havel, Hubník, Pernica, Chorý.
Ml. Boleslav: Šeda - Křapka, Chaluš, Šušnjar, Fulnek - Hubínek, Takács (7. Tatajev) - Přikryl, Matějovský (85. Mašek), Ladra (63. Ewerton) - Komličenko. Trenér: Weber.
Plzeň: Hruška - Havel, Hejda (7. Pernica), Hubník, Limberský - Hrošovský, Procházka - Kayamba (79. Petržela), Čermák (85. Chorý), Kovařík - Beauguel. Trenér: Vrba.

MFK Karviná - SFC Opava 1:1 (1:1)
Branky: 15. Wágner - 13. Jurečka. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Kubr. ŽK: Kouakou (Karviná). Diváci: 3238.
Karviná: Berkovec - Krivák, Rundič, Záhumenský - Čolič, Budínský, Smrž, Bukata (67. Faško), Guba (78. Moravec) - Ba Loua (87. Kouakou), Wágner. Trenér: Hrnčár.
Opava: Šrom - Hrabina (69. Helebrand), Simerský, Radič, Žídek - Řezníček, Zavadil - Jurečka, Janetzký (80. Opoku), Zapalač - Smola (90. Juřena). Trenér: Kopecký.

Fastav Zlín - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)
Branka: 47. vlastní Dostál. Rozhodčí: Lerch - Kříž, Vaňkát. ŽK: Bartošák - Havlík, Navrátil, Franič, Juroška. Diváci: 4051.
Zlín: Dostál - Bačo, Buchta, Gajič - Holík (73. Hronek), Džafič (86. Slaměna), Podio, Jiráček, Bartošák - Poznar, Vyhnal (61. Železník). Trenér: Pivarník.
Slovácko: Trmal - Juroška, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Havlík, Daníček - Navrátil (81. Reinberk), Janošek (76. Sadílek), Kalabiška - Diviš (88. Franič). Trenér: Svědík.

Slovan Liberec - 1. FK Příbram 4:0 (3:0)
Branky: 20. Hybš, 28. Pešek, 43. Oscar, 62. Kozák. ŽK: Breite, Oscar, Kozák - Mingazov. Rozhodčí: Marek - Antoníček, Vodrážka. Diváci: 3299.
Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite (77. Mara), Oscar (69. Lehoczki) - Oršula (63. Malinský), Nešický, Pešek - Kozák. Trenér: Hornyák.
Příbram: Kočí - Nový, Kodr, Tregler, Jablonský - Hlúpik (46. Květ), Mingazov, Rezek (72. Průcha), Antwi - Fantiš, Keita (53. Nitrianský). Trenér: Csaplár.

Slavia Praha - FK Teplice 2:0 (0:0)
Branky: 82. z pen. Souček, 84. Van Buren. Rozhodčí: Pechanec - Nádvorník, Paták - Adam (video). ŽK: Bořil - Ljevakovič, Jeřábek. ČK: 82. Jeřábek. Diváci: 10 847.
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil - Souček - Zmrhal (88. Král), Hušbauer, Ševčík (71. Van Buren), Olayinka (57. Stoch) - Škoda. Trenér: Trpišovský.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, Krob - Ljevakovič, Kučera - Hora, Žitný (80. Hošek), Moulis (64. Hyčka) - Shejbal (72. Vošahlík). Trenér: Hejkal.