Matějovský: Plzeň nám dala branku prakticky z ničeho. Ani tu remízu si nezasloužila

Mladá Boleslav v sobotu odpoledne zaskočila Plzeň a uhrála s ní doma remízu 1:1. Kapitán středočeského celku Marek Matějovský byl po zápase za cenný bod rád, ale zároveň se domníval, že mohl aktuálního mistra porazit. V každém případě to je pro Viktoriány ztráta, neboť vedoucí Slavia s Teplicemi nezaváhala a svůj náskok navýšila.

Matějovský: Plzeň nám dala branku prakticky z ničeho. Ani tu remízu si nezasloužila

„Nechtěl bych, aby to znělo neskromně, ale jen u remízy přitom zůstat nemuselo. Tentokrát jsme měli s Plzní na to, abychom získali všechny tři body, takže nerozhodný výsledek nakonec mrzí nás. Vždyť i ten gól, co nám dali, jsme prakticky dostali z ničeho. Nebyla to ani pořádná šance,“ prohlásil Matějovský bezprostředně po zápase.

O dělbu bodů se nakonec postaral ruský ostrostřelec Komličenko, který si čtvrt hodiny před koncem došel do vápna pro faul. Hubník ho zastavil nedovoleně a on pak pokutový kop bez zaváhání proměnil. „V přípravě se mu nevedlo a dobrý nebyl, ale já se přesto tvářil, že mi to nedělá starosti. Opak byl však pravdou. On však ukázal, že se dovede připravit, takže jsem pochopitelně rád, že hned v prvním jarním utkání navázal na podzimní výkony,“ chválil Komličenka kouč Josef Weber.

Autor devatenácté ligové trefy si hlasitě říká o korunku krále střelců a v sobotu pomohl nakonec k cenné remíze s Plzní. „Taky jsme si ji zasloužili. Však jsem po prohraném prvním poločase hráčům o přestávce připomínal, že by byla škoda tenhle zápas prohrát,“ dodal trenér Mladé Boleslavi.