Souček: Vsázel jsem na to, že ve mně brankář nemůže číst. Vždyť to byla moje první penalta

Český reprezentační záložník Tomáš Souček měl v sobotu lví podíl na výhře Slavie nad Teplicemi. Chvíli před koncem proměnil pokutový kop nařízený po faulu na Škodu a poslal svůj tým do vedení. Svou oslavu pak věnoval čerstvě narozené dceři a se spoluhráči se mohl radovat, neboť v tabulce odskočil druhé Plzni o další dva důležité bodíky.

Souček: Vsázel jsem na to, že ve mně brankář nemůže číst. Vždyť to byla moje první penalta

Souček se s chladným výrazem postavil k exekuci a bez zaváhání proměnil, přestože není typickým vyvoleným pro zahrávání penalt. „Říkal jsem si, že je to má první penalta v lize a gólman mě nezná, takže určitě skočí do strany a naštěstí opravdu skočil. Včera jsem si to s Pepou Hušbauerem trénoval a říkal si, že bych na penaltu šel. Kdyby to nebyl faul na Škoďáka, tak to kope on, ale jelikož to byl faul právě na něj, tak jsem si míč vzal a věřil si, že to proměním,“ popsal český reprezentant klíčový moment zápasu.

„Věřil jsem si, že to proměním, protože kdybych si nevěřil, tak to nedělám. Buď bych nešel, nebo to konul do strany. Ulevilo se nám, jelikož jsme vedli 1:0, zbývalo deset minut a hned dvě minuty na to jsme skórovali znovu, a to bylo hlavní,“ pokračoval Souček v rozhovoru pro Slavia.cz a poukázal na fakt, že chvíli po své brance náskok navýšil Van Buren.

Náskok na druhou Plzeň se opět rozrostl, což Slavia kvituje nejen před důležitým utkáním Evropské ligy, ale i před vzájemnou konfrontací s aktuálním ligovým mistrem. „Je skvělé, že jsme to zvládli, jelikož pokud bychom potom případně zjistili, že oni ztratili, tak nás to psychicky srazí před Genkem a i před zápasem s nimi. Je to pro nás plusem. Náš náskok je samozřejmě pohodlnější, než kdyby byl jen čtyři body. Čím větší, tím lepší. Pro nás je dobré, že už hned v Plzni můžeme zase náskok zvýšit a s tím ta také pojedeme,“ dodal Souček.