Ševčík o své premiéře: Ještě mám rezervy, ale s Teplicemi to byla divočina nahoru a dolů

Ševčík o své premiéře: Ještě mám rezervy, ale s Teplicemi to byla divočina nahoru a dolů

Svou premiéru po příchodu z Liberce si užil dosyta, přestože se svým výkonem nebyl ještě stoprocentně spokojený. Čtyřiadvacetiletý záložník Petr Ševčík nastoupil v základní sestavě a proti Teplicím se prezentoval dobrým výkonem. Po závěrečném hvizdu se radoval se spoluhráči s navýšení náskoku na druhou Plzeň a zároveň poukazoval na náročný týden, který je nyní čeká.

V zimní přestávce opustil Liberec a zamířil do Edenu jako jedna z perspektivních posil. Kouč Trpišovský na něj vsadil hned v úvodním utkání jara a Ševčík se snažil důvěru oplatit dobrým výkonem. „Je to krásný pocit, odskočili jsme Plzni na šest bodů, takže to byla fantastická premiéra. Musíme ale makat dál a za týden můžeme mít devítibodový náskok, což by bylo samozřejmě ještě lepší,“ poukázal záložník na další ligový duel, ve kterém se Slavia utká s Plzní.

„Cítil jsem se dobře, bylo to ale fyzicky nesmírně náročný zápas, hrálo se nahoru a dolů. Teplice vůbec nepřijely bránit, hrály opravdu výborně, ale v závěru to už přestaly zvládat a my jsme je začali přehrávat. Na gól jsme čekali dlouho, ale měli jsme několik šancí. Postupem času samozřejmě stoupala nervozita, ale nakonec jsme to zvládli,“ popisoval Ševčík v rozhovoru pro klubové stránky pražského celku své dojmy ze soutěžní premiéry ve slavistickém dresu.

„Operuji v prostoru za Milanem Škodou a čím více balónů mám, tím je to pro mě lepší. Zatím se ale sžívám s týmem, sám na sobě cítím, že ještě nejsem v optimální formě, kterou bych se chtěl prezentovat. Bylo tam pár situací, kdy jsem měl střílet a místo toho jsem hledal spoluhráče zbytečnými přihrávkami, které v podstatě nic neřešily. Musím začít hrát víc na sebe,“ dodala zimní posila klubu z Vršovic.