Trpišovský: Na penalty raději nekoukám. Když jsem je sledoval, nedali jsme čtyři z pěti

Slavia vstoupila do jara úspěšně, když doma porazila Teplice 2:0. Kouč Jindřich Trpišovský kvitoval i fakt, že konkurenční Plzeň zaváhala na půdě Mladé Boleslavi. Sešívané nyní čeká náročný týden, neboť svedou boj v Evropské lize a o víkendu se pokusí obrat Plzeň o další body, které by je ještě více přiblížily k titulu.

Trpišovský: Na penalty raději nekoukám. Když jsem je sledoval, nedali jsme čtyři z pěti

Kouč Slavie byl po závěrečném hvizdu spokojený s výsledkem a kvitoval si počínání svých svěřenců. „Jsem šťastný, že jsme zvítězili. Je pravda, že jsme první jarní zápas jako trenéři nikdy nevyhráli, což mě celý týden trochu strašilo. Výhra se ale nerodila lehce. Musím vyzdvihnout soupeře, byl nepříjemný a výborně připravený. Dobře napadal, byl důrazný a odhodlaný, strašně nám to ztížil,“ poukázal Trpišovský na fakt, že Teplice nepřijely do Edenu bránit.

Slavii poslal do vedení deset minut před koncem Tomáš Souček proměněním pokutového kopu. Svou střelu nasměroval do středu branky, což bylo v daném momentě velice odvážné. „Jestli na to má, jsem zjistil až dnes. Byl jsem překvapen, máme určené exekutory, ale je důležité, že když si balon někdo chce vzít, tak si ho vezme, protože se cítí dobře. Rozhodně jsem nečekal tohle řešení. Trochu mě překvapil, ale udělal to skvěle. Ukázal, že už je mentálně vyspělý a je to velký hráč,“ složil kouč Slavie poklonu českému reprezentačnímu záložníkovi.

Při zahrávání penalty nervózně pokukoval jinam, ale nakonec se mohl radovat, že Souček svůj tým poslal do vedení. „Já se na penalty raději nedívám, protože když jsem se koukal, tak jsme ne dali čtyři z pěti. Když jsem se nedíval, tak jsme všechny proměnili. To je důvod, proč se na ně nedívám. Jsem hodně pověrčivý, tak abych to nezakřikl,“ dodal Trpišovský v rozhovoru pro Slavia.cz.