Pivarník bránil chybujícího Dostála: Naschvál to přeci neudělal. Odepsat ho v emocích nehodlám

Krajské derby na Moravě mezi Zlínem a Slováckem rozhodla jediná branka. Slovácko ani jednou nevystřelilo mezi tři tyče, přesto si odvezlo velecenné tři body. Stalo se tak jen krátce po přestáce po hrubé chybě domácího brankáře Dostála, který si po souboji s Divišem srazil míč do branky. Zklamání bylo po zápase velké, ale kouč Roman Pivarník ho před všemi bránil

Pivarník bránil chybujícího Dostála: Naschvál to přeci neudělal. Odepsat ho v emocích nehodlám

Zlín si představoval jarní start rozhodně jinak. Zatímco Ševci usilují o příčky zaručující možnost bojovat o Evropskou ligu, Slovácko plní záchranářskou misi. „Vysoký balón jsem chytil do rukou, ale jak jsem při výskoku dopadl, drbl jsem trochu do Diviše a míč mi vypadl do sítě. Moje chyba. Hned po zápase jsem se klukům v kabině omluvil. Gól jde za mnou,“ sypal si Dostál po utkání popel na hlavu a vykazoval velké zklamání.

„Vždyť to byl jednoznačně remízový duel. Měli jsme si body rozdělit a byl by klid. My jsme si vytvořili málo šanci, avšak Slovácko vůbec žádnou. O to je prohra hořčejší. A pro mě jako rodilého Zlíňana dvojnásobně,“ přiznal Dostál novinářům jen pár minut po závěrečném hvizdu.

Pochopení nalezl u svého trenéra Romana Pivarníka, který mu rozhodně neměl v plánu nic vyčítat. „Naschvál to přeci neudělal. Nebyla to snadná situace pro něj ani pro mužstvo. Každý občas chybuje a nechci hned teď v emocích říkat, zda ho za týden v Příbrami nahradí v bráně Rakovan. Musíme to dobře zvážit, nerad bych Standu hned odepsal,“ přiznal kouč Ševců.

„Moc mě mrzí, že jsme zarmoutili naše fandy. Byl to zápas s minimem střeleckých příležitostí a rozhodla situace, která vlastně ani šancí nebyla. Na začátku druhé půle jsme si to zkomplikovali zbytečně inkasovaným gólem a nevedlo se nám vyrovnat. Naše centy neměly přesnost a jedinou tutovku Železník promarnil,“ zhodnotil Pivarník duel se Slováckem.