Bláznivý týden v Dortmundu s trenérem na telefonu

Bláznivý týden v Dortmundu s trenérem na telefonu
BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA

Bundesliga tohoto jara fakt nebude nudit. Žádná spanilá cesta Bayernu za titulem jako v předchozích letech, ale kolo co kolo nějaké překvapení. Po tomto týdnu by mohl takový Dortmund vyprávět. Bláznivá přestřelka v Německém poháru s Brémami (3:3) a vyřazení na penalty ale byly jen jakýmsi předkrmem před sobotním duelem s Hoffenheimem.

Ten měl potvrdit, že žlutočerní i přes pohárový výpadek kralují německému jaru. Náprava chuti měla přijít s Hoffenheimem, v tomto ročníku týmem ze středu tabulky.  Mimochodem vlastněným Dietmarem Hoppem, jehož fans BVB nesnáší a vulgárně urážejí. Až jim za to hrozí zavření jejich proslulé tribuny Jih, známé též jako Yellow Wall (Žlutá stěna) a v krajním případě odečet bodů.

Hodně dlouho to vypadalo, že nejen Jižní tribuna bude v euforii. I když nehrál Marco „Rolls Royce“ Reus. Měl ale na hřišti více než adekvátní náhradu. Absolventa akademie Manchesteru City Sancha, narozeného v tomto století. Jak ten cvičil s obranou Hoffenheimu, to se jen tak nevidí. První gól dal, druhý připravil tak, že znovuzrozený Götze jen dorážel. Fanoušci domácích byli v euforii, hostující kroutili hlavou a také uznáním, co tento bažant umí.

Když pak Guereirro přidal třetí gól, tak už ani nikomu nevadilo, že Sancho zahodil tutovku. Jenže nepodceňujte Němce! Ti Hoffenheimští nehodili flintu do žita, jeden gól naděje dal Kadeřábek, dva Balfúdil a Dortmund byl v šoku. „Tohle se nemělo stát,“ cedil přes zuby do televizních kamer Mario Götze.

Těžko říct, co na to říkal trenér Favre. Ten totiž ležel doma s těžkou chřipkou, oba poločasy byl na telefonu se svým asistentem. Už aby se uzdravil, přejí si žlutočerní. Ve středu totiž čeká Dortmund osmifinále Ligy mistrů s Tottenhamem a to bude potřeba nejen osobní koučink zkušeného lodivoda, ale i koncentrace jeho svěřenců nejen 75 minut, ale po celé utkání.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.