Higuaín: Sarri ze mě umí vytáhnout maximum. Už jednou to dokázal a jde mu to znovu

Argentinský ostrostřelec Gonzalo Higuaín přišel v lednu na Stamford Bridge na hostování s možností následné opce. Kmenový hráč Juventusu s minulostí v Realu Madrid či Neapoli uvítal tuto šanci znovu působit pod taktovkou kouče Maurizia Sarriho, se kterým již spolupracoval v letech 2015 a 2016 pod Vesuvem. A svého lodivoda si nemůže vynachválit ani na Stamford Bridge.

Higuaín: Sarri ze mě umí vytáhnout maximum. Už jednou to dokázal a jde mu to znovu

Před dvěma týdny přišel na hostování a ihned se v prvním duelu v barvách Chelsea dvakrát střelecky prosadil. Jeho hlad po úspěchu odnesl Huddersfielda Higuaín si hlasitě řekl o to, aby ho v létě londýnský gigant angažoval trvalým přestupem.

„Jsem nadšený, že jsem v Chelsea. Je to skvělý klub s úžasným stadionem. Pro mě je to opravdu fantastická zkušenost. Doufám, že s tímto týmem budu schopen dosáhnout na všechny cíle, které před sebou mám,“ přiznal jednatřicetiletý útočník.

„Maurizio je trenérem, který ze mě dokáže dostat maximum. Už to jednou předvedl. Moc dobře vím, co ode mě očekává a on zase ví, co může očekávat ode mě. Věřím, že se vrátím na úroveň, na jaké jsem pod ním hrál. Právě to se mi teď honí hlavou. Hodně mi pomáhá. Dokonale zná můj styl hry a ví, jak ze mě dostat to nejlepší,“ chválil argentinský kanonýr svého trenéra.

Higuaín strávil poslední měsíce na hostování v AC Milán, kde se mu ale příliš nedařilo. Jak sám přiznává, potřeboval novou výzvu. „Po šesti letech v Itálii jsem cítil, že jsem tam toho dosáhl opravdu hodně. Bylo to náročné, ale když přišla nabídka z Anglie, byla to příliš velká výzva na to, abych si ji nechal uniknout. Neváhal jsem ani vteřinu. Jsem hrdý na to, že jsem tady,“ dodal Higuaín.