Superklika pro hráče z Letné: Dostál daroval Frýdkovi penaltu, kterou hasil až z dorážky

Pražská Sparta po velmi slibné zimní přípravě hledala marně recept na poctivou defenzivu Bohemians 1905. Zatímco první poločas několik šancí nabídl, ten druhý se již jevil jako velký zmar. Sparta se bezzubě snažila překonat pevný defenzivní val soupeře. Spasení přišlo až v samotném závěru, kdy sudí Proske nařídil pokutový kop, který proměnil kapitán Frýdek až z dorážky.

První poločas nabídl podle očekávání územní převahu domácích, ale změnu skór nikoliv. Klokani drželi bezbrankový stav i většinu druhého poločasu a Sparta nemohla nalézt recept, jak defenzivní val překonat. Sedm minut před koncem obdržel Vladislav Ljovin druhou žlutou kartu a zamířil předčasně do sprch.

Oslabení hosté se snažili dohrát utkání na remízu, ale po nikterak nebezpečném centru, kdy míč směřoval za branku Fryštáka, fauloval Dostál Chipciua. Po přezkoumání u videa byla nakonec nařízena penalta, kterou Frýdek proměnil až z dorážky a rozhodl o hubené výhře 1:0.

Sparta Praha - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)
Branka: 90.+2 Frýdek. Rozhodčí: Proske - Kotík, Caletka - Franěk (video). ŽK: Plechatý - Vacek, Ljovin, Dostál. ČK: 82. Ljovin. Diváci: 11.625.
Sparta: Nita - Zahustel, Plechatý, Štetina, Hanousek - Frýdek - Hložek (78. Martin Hašek ml.), Sáček, Kanga (65. Kadlec), Chipciu - Tetteh (68. Pulkrab). Trenér: Ščasný.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Krch, Bartek - Záviška (59. Reiter), Ljovin, Vacek (80. Jindřišek), F. Hašek - Vaníček, Koubek (84. Nečas). Trenér: Martin Hašek st.