Dostál alibi nehledal: Písknout se to dalo. Nevšiml jsem si, že míč letí mimo a hrábnul po něm

Dostál alibi nehledal: Písknout se to dalo. Nevšiml jsem si, že míč letí mimo a hrábnul po něm

Klokani sahali na Letné po cenném bodu, ale nakonec v závěru padli. Jen chvíli před závěrečným hvizdem se provinil ve vápně Martin Dostál, který zatáhl za dres Chipcia a sudí Zbyněk Proske po přezkoumání u videa nařídil pokutový kop. Ten až z dorážky proměnil kapitán letenského celku Martin Frýdek a z Dostála se stal rázem smolař večera.

Už když šel rozhodčí celou situaci zkontrolovat, bylo mu jasné, že je zle. „Člověku není dobře, když vidí, že se něco zkoumá. Navíc když tam Chipciu okamžitě gestikuloval. Říkal jsem si, že to pískne, a já se propadnu,“ komentoval obránce moment, který rozhodl utkání. Dva dny předtím v Ďolíčku prodloužil kontrakt a radoval se, že může svému týmu pomoci k dobrým výsledkům.

„Nejdříve jsem tomu vůbec nevěřil, že to je penalta, ale když tam šel, tak jsem si říkal, že ji možná uzná. Asi se to písknout dalo, byla to moje chyba. Na chvíli jsem zaváhal a Chipciu se dostal přede mně. Já už pak nekoukal na balón, nevšiml jsem si, že letí mimo a nejspíš jsem po něm hrábnul. Abch pravdu řekl, tak si to moc nevybavuju, pustím si ten moment ještě jednou. V tu chvíli jsem byl ale přesvědčenej, že to penalta není,“ pokračoval v rozhovoru pro iSportblesk zkušený obránce.

Brankář Fryšták první pokus Frýdka vyrazil, ale na dorážku už byl krátký. Sparta tak urvala vítězství v zápase, který se zdál být remízový. „To už pak bylo jedno s druhým. Fryšty podal výborný výkon, ale odrazilo se to před prázdnou bránu. S tím se nedalo nic dělat, Frýdek měl několik metrů náskok,“ dodal zklamaný Dostál.