Ščasný: Nedařilo se nám rozbít obranu. Musíme si začít vážit každého vítězství

OBSAHUJE OHLASY

Závěrečný hvizd v neděli v podvečer sice přinesl Spartě tři body v duelu s Bohemiasn, ale radosti ve tváři letenských hráčů příliš nebylo. Ani kouč Zdeněk Ščasný nemohl skákat blahem do vzduchu, neboť se v ochozech nespokojení fanoušci dožadovali jeho konce. Uplácaná výhra se podle jeho slov počítá, ale alibi hledal u konkurence, která se o víkendu také výsledkově trápila.

Ščasný: Nedařilo se nám rozbít obranu. Musíme si začít vážit každého vítězství

Negativní reakce fanoušků samozřejmě vnímal a příjemné mu rozhodně nebyly. Sparta se na podzim výsledkově trápila a po slibné zimní přípravě opět diváky nepřesvědčila. „Chápu, že frustrace neodezní jen proto, že jsme hráli velmi dobře v přípravě. Chápu fanoušky, že by chtěli, aby to bylo v poločase 4:0. Já bych byl nadšený, kdyby to tak bylo, ale musíme se od toho odprostit,“ prohlásil kouč Sparty v rozhovoru pro klubové stránky letenského celku.

Důležité pro něj byli tři body, které Sparta nakonec po dramatickém závěru získala. „Potřebovali jsme vyhrát. Nebylo to optimální, hlavně druhá půle. Na druhou stranu jsme věděli, že to bude strašně těžké. Bohemka neměla co ztratit a šla hrát s čistou hlavou. Dnes se nám nedařilo rozbít obranu. Já jsem věděl, že máme v hlavě to, že musíme navázat na povedenou přípravu. Měli jsme v sestavě hodně mladých a nových hráčů, takže to nebylo jednoduché,“ pokračoval Ščasný v hodnocení bídného výkonu.

V dalším ligovém kole Sparta narazí na Duklu, která bojuje o záchranu. „Vnímám nás i konkurenty, jak se nadřou. My si můžeme vážit po podzimu každého vítězství. Na Dukle musíme podat kvalitnější výkon a být po všech stránkách lepší. Na rozdíl od celé přípravy se mi zdálo, že jsme na tom byli pohybově hůř. Nevím, jestli to bylo únavou. Musíme si nad tím sednout a vyhodnotit to,“ dodal Ščasný.