Hašek měl políčeno na Plechatého: Bohužel se zlepšil tak rychle, že si ho na Spartě všimli

Hašek měl políčeno na Plechatého: Bohužel se zlepšil tak rychle, že si ho na Spartě všimli

Bohemians umí vychovávat perspektivní talenty a dávat jim šanci rozkoukat se mezi dospělými. V minulosti se to již několikrát potvrdilo. I proto nebylo divu, že se kouč Klokanů Martin Hašek zajímal o talentovaného obránce Dominika Plechatého. Po zápase na Letné připustil, že ho ulovit skutečně chtěl, ale Sparta si jeho talentu všimla také. I proto, že začíná více pracovat z mládeží, což se Haškovi líbí.

V létě zamířil Plechatý z dorostu Sparty na zkušenou do druholigové Vlašimi. Stačil pouhý půlrok, aby se vrátil zpět na Letnou a připsal si premiérový start v základní sestavě letenského celku. Devatenáctiletý stoper se prezentoval dobrým výkonem a mohl by se herně stále častěji prosazovat. Hašek tak nestihl talentovaného mladíka přitáhnout do Ďolíčku.

„Bohužel pro nás se zlepšil tak rychle, že si ho na Spartě všimli. Takže jsme jeho přestup k nám neudělali. Řekl bych, že dřív byli hráči z Vlašimi mimo obzor Sparty, teď se to ale změnilo,“ připustil Hašek, proč Plechatý neobléká na jaře zelenobílý dres.

Sparta v poslední době stále častěji sleduje své mladé odchovance a snaží se je zakomponovat do svého týmu. „Sparta se vydala trochu po jiné cestě než předtím. Zapracovala velké množství mladých. Já jim fandím, protože většinu věcí udělali správně,“ kvitoval Hašek tah svého soupeře, který by se mohl v dlouhodobém měřítku projevit pozitivně.