Agüero vyrovnal Shearera, překonal Henryho a už je nejlepším střelcem v historii Manchesteru City

Agüero vyrovnal Shearera, překonal Henryho a už je nejlepším střelcem v historii Manchesteru City

Třicetiletý argentinský reprezentant Sergio "Kun" Agüero se stal po víkendové demolici Chelsea (6:0) nejlepším střelcem v historii Manchesteru City.

Po druhém hattricku za sebou už dosáhl v bleděmodrém trikotu Citizens na 160 přesných zásahů, čímž překonal duo dosavadních rekordmanů se 158 brankami Tommyho Johnsona a Erica Brooka.

"V takových výkonech musím pokračovat. Nedávno jsem také skóroval, ale prohráli jsem v Newcastlu. Nejdůležitější je ale vždy vítězství. I přes tři góly ale pořád nevím, jak se mi podařilo neproměnit další gólové šance," sypal si popel na hlavu bývalý kanonýr Atlétika Madrid či Independiente.

Vicemistr světa z roku 2014 už dokázal v Premier League nasbírat jedenáct hattricků, díky čemuž se mu podařilo vyrovnat maximum Alana Shearera. Zároveň se stal rekordmanem v počtu třígólových představení na jednom stadionu (na Etihad Stadium už zaznamenal hattrick devětkrát), když na druhou příčku odsunul Thierry Henryho (ten na Highbury podobně udeřil osmkrát).

V právě probíhajícím ligovém ročníku 2018/2019 už je kolega Kompanyho, Saného, Silvy a spol. na 17 trefách (ve všech soutěžích už rozvlnil síť třiadvacetkrát) a dělí se o první místo ve střelecké tabulce s liverpoolským expresem Mohamedem Salahem. Svěřenec Josepa Guardioly ale na dosavadní výkon potřeboval méně pokutových kopů, což jsou přeci jen snadnější branky.