̶R̶o̶b̶o̶c̶o̶p̶ pistolník Piatek si podmaňuje Milán: Chci skórovat v každém zápase

Ačkoliv v posledních týdnech svého janovského angažmá už Krysztof Piatek tolik branek nestřílel, po přestupu do AC Milán znovu střelecky pookřál a když budeme kromě Serie A počítat také Coppa Italia, prosadil se již ve třetím duelu po sobě.

̶R̶o̶b̶o̶c̶o̶p̶ pistolník Piatek si podmaňuje Milán: Chci skórovat v každém zápase

V barvách osmnáctinásobného šampiona Apeninského poloostrově dosud odehrál 250 minut čistého času a do střelecké listiny se za tu dobu zapsal čtyřikrát, čímž odsunuje své nynější kolegy Susa, Cutroneho a Boriniho na druhou kolej.

"Samozřejmě, polský fotbal se nedá porovnávat s tím italským. Janov ale hraje ve stejné soutěži jako AC Milán. Doteď jsem střílel branky a i nadále musím mít stejné cíle i mentalitu. Chci skórovat v každém utkání. V Miláně se cítím velmi dobře," pronesl bývalý snajpr Zaglebie Lubin či Cracovia Krakow.

Kouč Rossoneri Gennaro Gattuso na jeho adresu prohlásil, že mu připomíná filmového hrdinu Robocopa. "Preferuji pistolníka," usmívala se přirovnání třiadvacetiletá polská hvězda. Přesně takovou má totiž přezdívku, jíž si vysloužil díky své tradiční gólové oslavě.

Ve střelecké tabulce Serie A je k tomuto datu na průběžné čtvrté pozici s patnácti přesnými zásahy. Od začátku sezony 2018/2019 už však v soutěžních bojích udeřil třiadvacetkrát.

Další šanci na vylepšení osobních statistik bude mít posila za 36 milionů eur v sobotním výjezdu do Bergama, kde se čtvrté AC postaví páté Atalantě.